Home  |  Schedule  |  Medals  |  Entries  |  Records  |  Countries
         + Official Communications    + PDF Service    + Venues   Games Services   Sports
All Sports
All Sports
Schedule / October
15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
Medal Standings
NOC Medallist by Sport  - 
 -  Venezuela

Discipline Name Date Event Medal
Athletics Athletics ROJAS Marielis Wednesday, 26 October Women's High Jump Silver Silver
Beach Volleyball Beach Volleyball HERNANDEZ/MUSSA Saturday, 22 October Men Silver Silver
Bowling Bowling Venezuela Tuesday, 25 October Men´s Doubles Silver Silver
Cycling Road Cycling Road UBETO Miguel Armando Saturday, 22 October Men's Individual Road Race Silver Silver
Cycling Track Cycling Track LARREAL Daniela Tuesday, 18 October Women's Sprint Silver Silver
CANELON Hersony Gadiel Thursday, 20 October Men's Keirin Silver Silver
Fencing Fencing LIMARDO Ruben Monday, 24 October Men's Individual Epée Silver Silver
BENITEZ Alejandra Tuesday, 25 October Women's Individual Sabre Silver Silver
Venezuela Thursday, 27 October Men's Team Epée Silver Silver
Racquetball Racquetball CASTILLO C/HIRSEKORN J Saturday, 22 October Men's Doubles Silver Silver
Roller Skating Roller Skating BUELVAS Sandra Thursday, 27 October Women's 1,000m Silver Silver
Shooting Shooting PINEDA Maribel Sunday, 16 October Women's 10m Air Pistol Silver Silver
Swimming Swimming PINTO Andreina Monday, 17 October Women's 400m Freestyle Silver Silver
Table Tennis Table Tennis Venezuela Monday, 17 October Women's Team Silver Silver
Taekwondo Taekwondo VASQUEZ Carlos Monday, 17 October Men's Under 80kg Silver Silver
DIAZ Juan Carlos Tuesday, 18 October Men's Over 80kg Silver Silver
Weightlifting Weightlifting LUNA Julio Cesar Thursday, 27 October Men's 105 kg Silver Silver
MORALES Yoel Jose Thursday, 27 October Men's +105 kg Silver Silver
ESPINOZA Yaniuska Thursday, 27 October Women's +75 kg Silver Silver
RIVAS Betsi Sunday, 23 October Women's 48 kg Silver Silver
HENRRIQUEZ Inmara Monday, 24 October Women's 53 kg Silver Silver
LOPEZ Jesus Sunday, 23 October Men's 62 kg Silver Silver
SANCHEZ Junior Monday, 24 October Men's 69 kg Silver Silver
MARQUEZ Herbys Wednesday, 26 October Men's 94 kg Silver Silver
Wrestling Wrestling CARDOZO Jorge Thursday, 20 October Men's Greco-Roman 55 kg Silver Silver
BARRENO Rafael Thursday, 20 October Men's Greco-Roman 120 kg Silver Silver
VIVENES Luis Monday, 24 October Men's Freestyle 96 kg Silver Silver