Home  |  Schedule  |  Medals  |  Entries  |  Records  |  Countries
         + Official Communications    + PDF Service    + Venues   Games Services   Sports
All Sports
All Sports
Schedule / October
15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
Medal Standings
NOC Results by Day
 -  Peru
Saturday, 15 October

Start Time Location Event Participants Status Info
BD
9:45
Revolución Gym
Court 3
Men's Singles
Round of 32 Match 4
PER CUBA Mario  
MEX CASTILLO Job  
Official
SQ
10:00
CODE Squash Complex
Court 4
Men's Singles
Round of 32 Match 8
PER ESCUDERO Alonso  
ARG D' ARCANGELO Hernan  
Official
TT
10:00
CODE Alcalde
Table 3
Women's Team
Group A Contest 1
PER PERU  
USA UNITED STATES  
Official
TT
10:00
CODE Alcalde
Table 3
Women's Team
Group A Contest 1 Match 1
PER MORI Angela  
USA HSING Ariel  
Official
TT
10:00
CODE Alcalde
Table 3
Women's Team
Group A Contest 1 Match 2
PER SOTO Maria  
USA ZHANG Lily  
Official
TT
10:00
CODE Alcalde
Table 3
Women's Team
Group A Contest 1 Match 3
PER VARGAS F / SOTO M  
USA WU E / HSING A  
Official
SW
10:08
Scotiabank Aquatics Women's 100m Butterfly
Preliminaries Heat 3
PER ESPINOZA Oriele  
Official
SQ
10:13
CODE Squash Complex
Court 3
Men's Singles
Round of 32 Match 7
ESA GARCIA Byron  
PER DUANY Andres  
Official
RO
10:20
Rowing/Canoeing Cse Men's Lightweight Double Sculls
Heat 2
PER PERU  
Official
SW
10:27
Scotiabank Aquatics Women's 400m Individual Medley
Preliminaries Heat 2
PER TORRES Maria Alejandra  
Official
SW
10:37
Scotiabank Aquatics Women's 400m Individual Medley
Preliminaries Heat 4
PER QUEVEDO Patricia  
Official
SW
10:47
Scotiabank Aquatics Men's 400m Freestyle
Preliminaries Heat 2
PER JAHNSEN Sebastian  
Official
SW
10:54
Scotiabank Aquatics Women's 4x100m Freestyle Relay
Preliminaries Heat 2
PER PERU  
Official
RO
11:10
Rowing/Canoeing Cse Men's Single Sculls
Heat 2
PER PERU  
Official
BD
12:00
Revolución Gym
Court 2
Men's Singles
Round of 32 Match 9
PER DEL VALLE Martin  
MEX MUÑOZ Lino  
Official
TK
12:00
CODE II Sports C.
A
Women's Under 49kg
1/8 Final Bout 9
ECU SALAZAR Fiama Estefania  
PER DIEZ CANSECO Lizbeth Julissa C..  
Official
BD
12:35
Revolución Gym
Court 2
Women's Singles
Round of 32 Match 9
PER AICARDI Christina  
CHI VILLEGAS Natalia  
Official
TK
13:00
CODE II Sports C.
B
Women's Under 49kg
Quarterfinal Bout 18
COL OLARTE Monica Marcela Carolina  
PER DIEZ CANSECO Lizbeth Julissa C..  
Official
BD
13:45
Revolución Gym
Court 2
Women's Singles
Round of 32 Match 12
PER MONTEVERDE Alejandra  
SUR ISHAAK Rugshaar  
Official
BD
15:00
Revolución Gym
Court 3
Women's Singles
Round of 32 Match 16
PER RIVERO Claudia  
BAR WATSON Shari  
Official
SQ
15:00
Session 2
CODE Squash Complex
Court 6
Men's Doubles
Round of 16 Match 2
PER DUANY A / ELIAS D  
PAR CASARINO.. / CABALLER..  
Official
BD
15:30
Revolución Gym
Court 2
Men's Singles
Round of 32 Match 18
PER PACHECO Rodrigo  
MEX LOPEZ Andres  
Official
BD
16:00
Revolución Gym
Court 1
Mixed Doubles
Round of 32 Match 1
PER CUBA M / DUANY L  
BRA DA SILVA.. / PAIOLA D  
Official
RO
16:30
Rowing/Canoeing Cse Men's Lightweight Double Sculls
Repechage 2
PER PERU  
Official
RO
16:50
Rowing/Canoeing Cse Men's Single Sculls
Repechage 1
PER PERU  
Official
TK
17:30
CODE II Sports C.
A
Women's Under 49kg
Semifinal Bout 23
MEX ALEGRIA Jannet  
PER DIEZ CANSECO Lizbeth Julissa C..  
Official
BD
17:55
Revolución Gym
Court 3
Women's Doubles
Round of 32 Match 1
PER DUANY L / MONTEVER..  
BRA DA SILVA.. / ELIEZER ..  
Official
TT
18:00
CODE Alcalde
Table 4
Women's Team
Group A Contest 9
PER PERU  
DOM DOMINICAN REPUBLIC  
Official
TT
18:00
CODE Alcalde
Table 4
Women's Team
Group A Contest 9 Match 1
PER MORI Angela  
DOM BRITO Eva  
Official
TT
18:00
CODE Alcalde
Table 4
Women's Team
Group A Contest 9 Match 2
PER SOTO Maria  
DOM WU Xue  
Official
TT
18:00
CODE Alcalde
Table 4
Women's Team
Group A Contest 9 Match 3
PER VARGAS F / SOTO M  
DOM VALDEZ J / BRITO E  
Official
TT
18:00
CODE Alcalde
Table 4
Women's Team
Group A Contest 9 Match 4
PER MORI Angela  
DOM VALDEZ Johenny  
Official
TK
18:15
CODE II Sports C.
A
Women's Under 49kg
Final Bout 26
PER DIEZ CANSECO Lizbeth Julissa C..  
CAN GONDA Ivett  
Official
BD
18:20
Revolución Gym
Court 1
Women's Doubles
Round of 32 Match 2
PER AICARDI .. / RIVERO C  
CUB CHAVIANO.. / HERNANDE..  
Official
VO
18:25
Volleyball Complex Women Preliminary
Group B Match 3
MEX MEXICO  
PER PERU  
Official
SW
19:42
Scotiabank Aquatics Women's 400m Individual Medley
Final B
PER QUEVEDO Patricia  
Official
SQ
20:05
CODE Squash Complex
Court 3
Men's Singles
Round of 16 Match 15
PER DUANY Andres  
ARG MIRANDA Gonzalo  
Official
SW
20:10
Scotiabank Aquatics Men's 400m Freestyle
Final B
PER JAHNSEN Sebastian  
Official
SW
20:38
Scotiabank Aquatics Women's 4x100m Freestyle Relay
Final
PER PERU  
Official




Related Info
Results
PDF Files

Results
Other pages