Home  |  Schedule  |  Medals  |  Entries  |  Records  |  Countries
         + Official Communications    + PDF Service    + Venues   Games Services   Sports
All Sports
All Sports
Schedule / October
15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
Medal Standings
NOC Results by Day
 -  Chile
Sunday, 16 October

Start Time Location Event Participants Status Info
EQ
8:30
Guada. Country Club Dressage Individual
Prix St. George
CHI CODDOU Oscar Hernan  
Official
EQ
8:30
Guada. Country Club Dressage Individual
Prix St. George
CHI PIRAINO Max  
Official
EQ
8:30
Guada. Country Club Dressage Individual
Prix St. George
CHI YARUR Virginia  
Official
EQ
8:30
Guada. Country Club Dressage Individual
Prix St. George
CHI VARGAS Mario Roberto  
Official
EQ
8:30
Guada. Country Club Dressage Team
Prix St. George
CHI CHILE  
Official
CR
9:00
Time Trial Circuit Women's Individual Time Trial
Final
CHI NAVARRO Francisca Orianna  
Official
MP
9:00
Hipica Club Men's Individual
Fencing Epee One Touch
CHI BUSTOS Cristian  
Official
MP
9:00
Hipica Club Men's Individual
Fencing Epee One Touch
CHI BUSTOS Esteban  
Official
SH
9:00
Pan American Shooting
10m
Men's 10m Air Pistol
Qualification
CHI HUBER Hinrich Reinhardt Alexan..  
Official
SH
9:00
Pan American Shooting
10m
Men's 10m Air Pistol
Qualification
CHI SANCHEZ Manuel Benjamin  
Official
RO
9:10
Rowing/Canoeing Cse Men's Lightweight Coxless Four
Heat 2
CHI CHILE  
Official
RO
9:50
Rowing/Canoeing Cse Men's Coxless Pairs
Heat 2
CHI CHILE  
Official
TT
10:00
CODE Alcalde
Table 3
Men's Team
Group B Contest 10
CHI CHILE  
USA UNITED STATES  
Official
TT
10:00
CODE Alcalde
Table 3
Men's Team
Group B Contest 10 Match 1
CHI OLIVARES Felipe  
USA WANG Timothy  
Official
TT
10:00
CODE Alcalde
Table 3
Men's Team
Group B Contest 10 Match 2
CHI RODRIGUEZ Alejandro  
USA FAN Yiyong  
Official
TT
10:00
CODE Alcalde
Table 3
Men's Team
Group B Contest 10 Match 3
CHI CARLIER .. / RODRIGUE..  
USA HAZINSKI.. / WANG T  
Official
SW
10:24
Scotiabank Aquatics Women's 200m Freestyle
Preliminaries Heat 1
CHI REYES Daniela  
Official
CR
10:30
Time Trial Circuit Men's Individual Time Trial
Final
CHI OYARZUN Carlos Ivan  
Official
SW
10:32
Scotiabank Aquatics Men's 100m Breaststroke
Preliminaries Heat 1
CHI SANTANDER Diego  
Official
TK
11:30
CODE II Sports C.
B
Men's Under 68kg
1/8 Final Bout 6
CHI GUERRA Mario Andres  
ECU GARCIA Sergio Dario  
Official
SH
11:45
Pan American Shooting
10m
Women's 10m Air Pistol
Qualification
CHI LAGOS Maria Carolina  
Official
MP
12:00
Hipica Club Men's Individual
Swimming 200m Freestyle
CHI BUSTOS Cristian  
Official
MP
12:00
Hipica Club Men's Individual
Swimming 200m Freestyle
CHI BUSTOS Esteban  
Official
TT
12:00
CODE Alcalde
Table 3
Women's Team Quarterfinals
Contest 13
CHI CHILE  
USA UNITED STATES  
Official
TT
12:00
CODE Alcalde
Table 3
Women's Team Quarterfinals
Contest 13 Match 1
CHI MORALES Judith  
USA HSING Ariel  
Official
TT
12:00
CODE Alcalde
Table 3
Women's Team Quarterfinals
Contest 13 Match 2
CHI VEGA Paulina  
USA ZHANG Lily  
Official
TT
12:00
CODE Alcalde
Table 3
Women's Team Quarterfinals
Contest 13 Match 3
CHI RODRIGUE.. / VEGA P  
USA WU E / ZHANG L  
Official
TT
12:00
CODE Alcalde
Table 3
Women's Team Quarterfinals
Contest 13 Match 4
CHI RODRIGUEZ Berta  
USA HSING Ariel  
Official
TK
12:15
CODE II Sports C.
B
Women's Under 57kg
1/8 Final Bout 12
CHI CONTRERAS Yeny Anyelina  
PER ALVARADO Elizabeth Geisha  
Official
TK
12:45
CODE II Sports C.
B
Men's Under 68kg
Quarterfinal Bout 16
CAN BHAT Siddhartha  
CHI GUERRA Mario Andres  
Official
TK
13:15
CODE II Sports C.
B
Women's Under 57kg
Quarterfinal Bout 20
GUA CARIAS Euda Maria  
CHI CONTRERAS Yeny Anyelina  
Official
BD
13:45
Revolución Gym
Court 2
Men's Singles
Round of 16 Match 25
CHI ARAYA Cristian  
BRA TJONG Alex  
Official
MP
14:15
Hipica Club Men's Individual
Riding Show Jumping Riding
CHI BUSTOS Cristian  
Official
MP
14:15
Hipica Club Men's Individual
Riding Show Jumping Riding
CHI BUSTOS Esteban  
Official
BD
14:30
Revolución Gym
Court 3
Women's Doubles
Round of 16 Match 6
CHI MACAYA C / VILLEGAS..  
CAN GAO G / KO J  
Official
HB
15:00
San Rafael Gymnasium Men's Preliminary
Group A Match 2
CHI CHILE  
VEN VENEZUELA  
Official
RO
16:20
Rowing/Canoeing Cse Men's Coxless Pairs
Repechage 1
CHI CHILE  
Official
BD
16:30
Revolución Gym
Court 3
Men's Doubles
Round of 16 Match 4
CHI MUJICA E / ARAYA C  
VEN LAZO J / UZCATEGU..  
Official
MP
16:30
Hipica Club Men's Individual
Combined Event
CHI BUSTOS Cristian  
Official
MP
16:30
Hipica Club Men's Individual
Combined Event
CHI BUSTOS Esteban  
Official
BV
17:00
Pan American BV Stdm
C
Women Preliminary
Pool H Match 8
USA DAY/HUGHES  
CHI RIVAS/PAZDIREK  
Official
TK
17:15
CODE II Sports C.
A
Men's Under 68kg
Semifinal Bout 23
CHI GUERRA Mario Andres  
CUB MORA Angel Modesto  
Official
TK
17:45
CODE II Sports C.
A
Women's Under 57kg
Semifinal Bout 25
CHI CONTRERAS Yeny Anyelina  
COL PATIÑO Doris Esmid  
Official
SW
19:32
Scotiabank Aquatics Women's 200m Freestyle
Final B
CHI REYES Daniela  
Official




Related Info
Results
PDF Files

Results
Other pages