Home  |  Schedule  |  Medals  |  Entries  |  Records  |  Countries
         + Official Communications    + PDF Service    + Venues   Games Services   Sports
All Sports
All Sports
Schedule / October
15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
Medal Standings
NOC Results by Day
 -  Venezuela
Sunday, 16 October

Start Time Location Event Participants Status Info
EQ
8:30
Guada. Country Club Dressage Individual
Prix St. George
VEN GOMEZ Alejandro  
Official
EQ
8:30
Guada. Country Club Dressage Individual
Prix St. George
VEN MOLEIRO Irina  
Official
EQ
8:30
Guada. Country Club Dressage Individual
Prix St. George
VEN TORBAY Beatriz  
Official
EQ
8:30
Guada. Country Club Dressage Individual
Prix St. George
VEN AROCHA Maria  
Official
EQ
8:30
Guada. Country Club Dressage Team
Prix St. George
VEN VENEZUELA  
Official
CR
9:00
Time Trial Circuit Women's Individual Time Trial
Final
VEN GARCIA Danielys  
Official
MP
9:00
Hipica Club Men's Individual
Fencing Epee One Touch
VEN JIMENEZ Luis  
Official
MP
9:00
Hipica Club Men's Individual
Fencing Epee One Touch
VEN SALAS Eduardo  
Official
RO
9:00
Rowing/Canoeing Cse Men's Lightweight Coxless Four
Heat 1
VEN VENEZUELA  
Official
SH
9:00
Pan American Shooting
10m
Men's 10m Air Pistol
Qualification
VEN BONILLA Frank  
Official
SH
9:00
Pan American Shooting
10m
Men's 10m Air Pistol
Qualification
VEN BEUVRIN Felipe  
Official
RO
9:30
Rowing/Canoeing Cse Women's Single Sculls
Heat 2
VEN VENEZUELA  
Official
RO
10:00
Rowing/Canoeing Cse Men's Quadruple Sculls
Heat 1
VEN VENEZUELA  
Official
SW
10:00
Scotiabank Aquatics Women's 100m Backstroke
Preliminaries Heat 1
VEN PINTO Jeserik  
Official
SW
10:12
Scotiabank Aquatics Men's 100m Freestyle
Preliminaries Heat 1
VEN QUINTERO Cristian  
Official
SW
10:20
Scotiabank Aquatics Men's 100m Freestyle
Preliminaries Heat 3
VEN ACUÑA Crox  
Official
SW
10:28
Scotiabank Aquatics Women's 200m Freestyle
Preliminaries Heat 2
VEN PINTO Yanel  
Official
SW
10:28
Scotiabank Aquatics Women's 200m Freestyle
Preliminaries Heat 2
VEN PINTO Andreina  
Official
CR
10:30
Time Trial Circuit Men's Individual Time Trial
Final
VEN GIL Tomas Aurelio  
Official
SW
10:36
Scotiabank Aquatics Men's 100m Breaststroke
Preliminaries Heat 2
VEN CLAVERIE Carlos  
Official
SW
10:42
Scotiabank Aquatics Men's 4x100m Freestyle Relay
Preliminaries Heat 1
VEN VENEZUELA  
Official
TK
11:00
CODE II Sports C.
B
Men's Under 68kg
1/8 Final Bout 2
USA JENNINGS Terrence De'Andre  
VEN MIRANDA Danny  
Official
SH
11:45
Pan American Shooting
10m
Women's 10m Air Pistol
Qualification
VEN PINEDA Maribel  
Official
SH
11:45
Pan American Shooting
10m
Women's 10m Air Pistol
Qualification
VEN PIMENTEL Editzy  
Official
MP
12:00
Hipica Club Men's Individual
Swimming 200m Freestyle
VEN JIMENEZ Luis  
Official
MP
12:00
Hipica Club Men's Individual
Swimming 200m Freestyle
VEN SALAS Eduardo  
Official
TK
12:00
CODE II Sports C.
A
Women's Under 57kg
1/8 Final Bout 10
VEN REYES Katherinn  
MEX CONTRERAS Irma Edith  
Official
TT
12:00
CODE Alcalde
Table 2
Women's Team Quarterfinals
Contest 14
VEN VENEZUELA  
CUB CUBA  
Official
TT
12:00
CODE Alcalde
Table 2
Women's Team Quarterfinals
Contest 14 Match 1
VEN EZZEDDINE Ruaida  
CUB CASTILLO Lisi  
Official
TT
12:00
CODE Alcalde
Table 2
Women's Team Quarterfinals
Contest 14 Match 2
VEN RAMOS Fabiola  
CUB JIMENEZ Leisy  
Official
TT
12:00
CODE Alcalde
Table 2
Women's Team Quarterfinals
Contest 14 Match 3
VEN PEREZ L / EZZEDDIN..  
CUB GONZALEZ.. / JIMENEZ ..  
Official
TT
12:00
CODE Alcalde
Table 2
Women's Team Quarterfinals
Contest 14 Match 4
VEN PEREZ Luisana  
CUB CASTILLO Lisi  
Official
TT
12:00
CODE Alcalde
Table 2
Women's Team Quarterfinals
Contest 14 Match 5
VEN RAMOS Fabiola  
CUB GONZALEZ Glendys  
Official
TT
14:00
CODE Alcalde
Table 3
Men's Team Quarterfinals
Contest 16
VEN VENEZUELA  
ARG ARGENTINA  
Official
TT
14:00
CODE Alcalde
Table 3
Men's Team Quarterfinals
Contest 16 Match 1
VEN PINO Jonathan  
ARG LIU Song  
Official
TT
14:00
CODE Alcalde
Table 3
Men's Team Quarterfinals
Contest 16 Match 2
VEN MUJICA Henry  
ARG ALTO Gaston  
Official
TT
14:00
CODE Alcalde
Table 3
Men's Team Quarterfinals
Contest 16 Match 3
VEN NAVAS M / PINO J  
ARG TABACHNI.. / ALTO G  
Official
MP
14:15
Hipica Club Men's Individual
Riding Show Jumping Riding
VEN JIMENEZ Luis  
Official
MP
14:15
Hipica Club Men's Individual
Riding Show Jumping Riding
VEN SALAS Eduardo  
Official
BD
15:00
Revolución Gym
Court 1
Women's Doubles
Round of 16 Match 7
VEN ARAUJO D / TOVAR L  
PER DUANY L / MONTEVER..  
Official
HB
15:00
San Rafael Gymnasium Men's Preliminary
Group A Match 2
CHI CHILE  
VEN VENEZUELA  
Official
SH
15:00
Pan American Shooting
10m
Women's 10m Air Pistol
Final
VEN PINEDA Maribel  
Official
SH
15:00
Pan American Shooting
10m
Women's 10m Air Pistol
Final
VEN PIMENTEL Editzy  
Official
GR
16:00
Nissan Gymnastics C. Group All-Around Qualification
Rotation 1
VEN VENEZUELA  
Official
RO
16:00
Rowing/Canoeing Cse Men's Lightweight Coxless Four
Repechage 1
VEN VENEZUELA  
Official
TT
16:00
CODE Alcalde
Table 1
Women's Team Semifinals
Contest 17
VEN VENEZUELA  
USA UNITED STATES  
Official
TT
16:00
CODE Alcalde
Table 1
Women's Team Semifinals
Contest 17 Match 1
VEN EZZEDDINE Ruaida  
USA HSING Ariel  
Official
TT
16:00
CODE Alcalde
Table 1
Women's Team Semifinals
Contest 17 Match 2
VEN RAMOS Fabiola  
USA ZHANG Lily  
Official
TT
16:00
CODE Alcalde
Table 1
Women's Team Semifinals
Contest 17 Match 3
VEN PEREZ L / EZZEDDIN..  
USA WU E / HSING A  
Official
TT
16:00
CODE Alcalde
Table 1
Women's Team Semifinals
Contest 17 Match 4
VEN PEREZ Luisana  
USA ZHANG Lily  
Official
TT
16:00
CODE Alcalde
Table 1
Women's Team Semifinals
Contest 17 Match 5
VEN RAMOS Fabiola  
USA WU Erica  
Official
RO
16:10
Rowing/Canoeing Cse Women's Single Sculls
Repechage 1
VEN VENEZUELA  
Official
BD
16:30
Revolución Gym
Court 3
Men's Doubles
Round of 16 Match 4
VEN LAZO J / UZCATEGU..  
CHI MUJICA E / ARAYA C  
Official
MP
16:30
Hipica Club Men's Individual
Combined Event
VEN JIMENEZ Luis  
Official
MP
16:30
Hipica Club Men's Individual
Combined Event
VEN SALAS Eduardo  
Official
GR
17:00
Nissan Gymnastics C. Group All-Around Qualification
Rotation 2
VEN VENEZUELA  
Official
BD
17:40
Revolución Gym
Court 1
Men's Doubles
Round of 16 Match 8
VEN CAMACHO .. / MATUTE K  
CAN LIU A / NG D  
Official
SW
19:00
Scotiabank Aquatics Women's 100m Backstroke
Final B
VEN PINTO Jeserik  
Official
SW
19:17
Scotiabank Aquatics Men's 100m Freestyle
Final A
VEN QUINTERO Cristian  
Official
SW
19:38
Scotiabank Aquatics Women's 200m Freestyle
Final A
VEN PINTO Yanel  
Official
SW
19:38
Scotiabank Aquatics Women's 200m Freestyle
Final A
VEN PINTO Andreina  
Official
SW
20:18
Scotiabank Aquatics Men's 4x100m Freestyle Relay
Final
VEN VENEZUELA  
Official




Related Info
Results
PDF Files

Results
Other pages