Home  |  Schedule  |  Medals  |  Entries  |  Records  |  Countries
         + Official Communications    + PDF Service    + Venues   Games Services   Sports
All Sports
All Sports
Schedule / October
15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
Medal Standings
NOC Results by Day
Monday, 17 October

Start Time Location Event Participants Status Info
SH
9:00
Pan American Shooting
10m
Men's 10m Air Rifle
Qualification
DOM DURAN FIGUEROA Hosman Antonio  
Official
SO
9:00
Pan Am Softball Stm Women
Preliminaries
DOM DOMINICAN R.  
PUR PUERTO RICO  
Official
TE
10:00
Session
Telcel Comp.
Court 4
Men's Singles
1st Round
DOM HERNANDEZ Jose
WC
ECU CAMPOZANO Julio C.  
Official
TT
10:00
CODE Alcalde
Table 1
Women's Team Final
Contest 19
DOM DOMINICAN REPUBLIC  
VEN VENEZUELA  
Official
TT
10:00
CODE Alcalde
Table 1
Women's Team Final
Contest 19 Match 1
DOM WU Xue  
VEN RAMOS Fabiola  
Official
TT
10:00
CODE Alcalde
Table 1
Women's Team Final
Contest 19 Match 2
DOM BRITO Eva  
VEN EZZEDDINE Ruaida  
Official
TT
10:00
CODE Alcalde
Table 1
Women's Team Final
Contest 19 Match 3
DOM VALDEZ J / BRITO E  
VEN PEREZ L / EZZEDDIN..  
Official
TT
10:00
CODE Alcalde
Table 1
Women's Team Final
Contest 19 Match 4
DOM VALDEZ Johenny  
VEN RAMOS Fabiola  
Official
TT
10:00
CODE Alcalde
Table 1
Women's Team Final
Contest 19 Match 5
DOM WU Xue  
VEN PEREZ Luisana  
Official
RQ
10:06
Racquetball Complex
Court 5
Women's Singles
Preliminary Pool D Match 6
BOL VARGAS María J.  
DOM GARCÍA Claudine A.  
Official
AR
10:30
Archery Stadium Women's Individual
Qualification Round
DOM SOLANO Lya  
Official
EQ
10:30
Guada. Country Club Dressage Individual
Intermediate I
DOM LOSOS DE MUÑIZ Ivonne  
Official
EQ
10:30
Guada. Country Club Dressage Individual
Intermediate I
DOM UEMURA Samira  
Official
TK
11:15
CODE II Sports C.
B
Men's Under 80kg
1/8 Final Bout 4
CHI LIEBIG Carlos Eduardo  
DOM HEREDIA PRENZA Wilkin  
Official
SH
11:30
Pan American Shooting
10m
Women's 10m Air Rifle
Qualification
DOM GONZALEZ FRANCISCO Maziel Del ..  
Official
RQ
11:31
Session 1
Racquetball Complex
Court 3
Men's Singles
Preliminary Pool D Match 19
CAN GREEN Michael G.  
DOM PEREZ Luis A.  
Official
TK
12:00
CODE II Sports C.
B
Women's Under 67kg
1/8 Final Bout 9
CHI FIERRO Catalina Andrea  
DOM RODRIGUEZ PEGUERO Katherine J.  
Official
RQ
12:49
Racquetball Complex
Court 5
Men's Singles
Preliminary Pool B Match 11
CAN GAGNON Vincent  
DOM DE LEON Ramon M.  
Official
HB
13:00
San Rafael Gymnasium Women's Preliminary
Group B Match 5
USA UNITED STATES  
DOM DOMINICAN REPUBLIC  
Official
TK
13:00
CODE II Sports C.
A
Women's Under 67kg
Quarterfinal Bout 18
DOM RODRIGUEZ PEGUERO Katherine J.  
MEX ACOSTA Carolina  
Official
SA
13:40
Vallarta Yacht Club
B
Laser
Race 1
DOM AGUAYO SALADIN Raul Alfonso  
Official
BV
14:00
Pan American BV Stdm
Court 2
Men Preliminary
Pool D Match 19
CUB GONZALEZ/PIÑA  
DOM PEREZ/RECIO  
Official
VO
14:17
Volleyball Complex Women Preliminary
Group A Match 10
DOM DOMINICAN REPUBLIC  
CAN CANADA  
Official
SA
15:34
Vallarta Yacht Club
B
Laser
Race 2
DOM AGUAYO SALADIN Raul Alfonso  
Official
TK
17:30
CODE II Sports C.
A
Women's Under 67kg
Semifinal Bout 23
CAN PAGNOTTA Melissa  
DOM RODRIGUEZ PEGUERO Katherine J.  
Official
RQ
18:33
Racquetball Complex
Court 3
Men's Doubles
Preliminary Pool C Match 30
ARG MAGGI D / MANZURI ..  
DOM DE LEON .. / PEREZ LA  
Official
BD
19:10
Revolución Gym
Court 2
Women's Doubles
QuarterFinal Match 15
DOM CABRERA .. / VIVIECA ..  
CAN BRUCE A / LI M  
Official
SO
20:00
Pan Am Softball Stm Women
Preliminaries
DOM DOMINICAN R.  
MEX MEXICO  
Official




Related Info
Results
PDF Files

Results
Other pages