Home  |  Schedule  |  Medals  |  Entries  |  Records  |  Countries
         + Official Communications    + PDF Service    + Venues   Games Services   Sports
All Sports
All Sports
Schedule / October
15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
Medal Standings
NOC Results by Day
 -  Ecuador
Monday, 17 October

Start Time Location Event Participants Status Info
RQ
9:56
Racquetball Complex
Court 2
Women's Singles
Preliminary Pool B Match 2
USA RAJSICH Rhonda  
ECU CÓRDOVA María C.  
Official
CT
10:00
Panam Velodrome Men's Team Pursuit
Qualifying
ECU ECUADOR  
Official
SW
10:00
Scotiabank Aquatics Women's 400m Freestyle
Preliminaries Heat 1
ECU AREVALO Samantha  
Official
TE
10:00
Session
Telcel Comp.
Court 3
Men's Singles
1st Round
CAN KLINGEMANN Christopher  
ECU QUIROZ Roberto A.  
Official
TE
10:00
Session
Telcel Comp.
Court 4
Men's Singles
1st Round
DOM HERNANDEZ Jose
WC
ECU CAMPOZANO Julio C.  
Official
TE
10:00
Session
Telcel Comp.
Court 5
Women's Singles
1st Round
PUR ROLAND Jessica
WC
ECU GONZALEZ Domenica
WC
Official
TE
10:00
Session
Telcel Comp.
Court 7
Men's Singles
1st Round
VEN MARTINEZ Luis  
ECU ENDARA Ivan  
Official
RO
10:02
Rowing/Canoeing Cse Men's Coxless Four
Final B
ECU ECUADOR  
Official
AR
10:30
Archery Stadium Men's Individual
Qualification Round
ECU RAMOS Diego  
Official
AR
10:30
Archery Stadium Men's Individual
Qualification Round
ECU VARGAS Kevin  
Official
AR
10:30
Archery Stadium Men's Individual
Qualification Round
ECU LAZO Martin  
Official
AR
10:30
Archery Stadium Men's Team
Qualification Round
ECU ECUADOR  
Official
AR
10:30
Archery Stadium Women's Individual
Qualification Round
ECU MORA Stefania  
Official
SW
10:32
Scotiabank Aquatics Men's 1500m Freestyle
Preliminaries Heat 2
ECU ENDERICA Esteban  
Official
SH
11:30
Pan American Shooting
10m
Women's 10m Air Rifle
Qualification
ECU PADILLA Sofia Estefania  
Official
RQ
11:30
Racquetball Complex
Court 5
Men's Singles
Preliminary Pool E Match 22
USA CARSON III Ro  
ECU UGALDE Jose D.  
Official
RQ
12:53
Racquetball Complex
Court 4
Men's Singles
Preliminary Pool C Match 18
USA ACKERMANN Alex St.  
ECU RIOS Fernando J.  
Official
SA
13:15
Vallarta Yacht Club
C
Lightning
Race 1
ECU ECUADOR  
Official
SA
13:23
Vallarta Yacht Club
C
Snipe
Race 1
ECU ECUADOR  
Official
BV
14:00
Pan American BV Stdm
C
Women Preliminary
Pool F Match 13
BRA SILVA/FRANCA  
ECU VILELA/CHILA  
Official
SA
14:13
Vallarta Yacht Club
B
Laser Radial
Race 1
ECU VILLENA Ariana Maria  
Official
SA
14:42
Vallarta Yacht Club
C
Lightning
Race 2
ECU ECUADOR  
Official
SA
14:50
Vallarta Yacht Club
C
Snipe
Race 2
ECU ECUADOR  
Official
SH
15:00
Pan American Shooting
10m
Women's 10m Air Rifle
Final
ECU PADILLA Sofia Estefania  
Official
SA
15:43
Vallarta Yacht Club
B
Laser Radial
Race 2
ECU VILLENA Ariana Maria  
Official
TE
18:00
NB
Telcel Comp.
Centre
Mixed Doubles
1st Round
ECU GONZALEZ.. / ENDARA I  
MEX DE LA PE.. / GONZALEZ..  
Official
RQ
18:29
Racquetball Complex
Court 1
Men's Doubles
Preliminary Pool A Match 27
MEX BELTRAN .. / MORENO J  
ECU ALVAREZ .. / RIOS FJ  
Official




Related Info
Results
PDF Files

Results
Other pages