Home  |  Schedule  |  Medals  |  Entries  |  Records  |  Countries
         + Official Communications    + PDF Service    + Venues   Games Services   Sports
All Sports
All Sports
Schedule / October
15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
Medal Standings
NOC Results by Day
Wednesday, 19 October

Start Time Location Event Participants Status Info
SH
9:00
Jalisco Hunting Club
50m
Men's 50m Rifle Prone
Qualification
DOM DURAN FIGUEROA Hosman Antonio  
Official
SH
9:00
Jalisco Hunting Club
Shotgun
Men's Trap
Qualification Day 2
DOM PIÑERO GARCES Sergio  
Official
SH
9:00
Jalisco Hunting Club
Shotgun
Men's Trap
Qualification Day 2
DOM LORENZO CASASNOVAS Eduardo  
Official
SH
9:00
Jalisco Hunting Club
25m
Women's 25m Pistol
Qualification
DOM REYES GENAO Jeniffer Teresa  
Official
SH
9:00
Jalisco Hunting Club
25m
Women's 25m Pistol
Qualification
DOM PIÑA ROSADO Rosario  
Official
RQ
9:03
Session 1
Racquetball Complex
Court 2
Women's Singles
Preliminary Pool D Match 23
DOM GARCÍA Claudine A.  
GUA GOMAR Marie A.  
Official
AR
10:00
Archery Stadium Women's Individual
1/16 Round Match 2
DOM SOLANO Lya  
CUB PAGAN Larissa  
Official
TT
10:00
CODE Alcalde
Table 5
Men's Singles
Group B Match 43
DOM LIN Ju  
ESA MEJIA Luis  
Official
TT
10:00
CODE Alcalde
Table 7
Women's Singles
Group I Match 59
DOM VALDEZ Johenny  
BRA YAMADA Jessica  
Official
CT
10:15
Panam Velodrome Men's Omnium IV Individual Pursuit
DOM PEREZ Jorge Luis  
Official
RQ
10:17
Racquetball Complex
Court 3
Men's Singles
Preliminary Pool D Match 32
CRC FUMERO Teobaldo  
DOM PEREZ Luis A.  
Official
SO
11:00
Pan Am Softball Stm Women
Preliminaries
ARG ARGENTINA  
DOM DOMINICAN R.  
Official
SH
11:15
Jalisco Hunting Club
25m
Women's 25m Pistol
Qualification
DOM REYES GENAO Jeniffer Teresa  
Official
SH
11:15
Jalisco Hunting Club
25m
Women's 25m Pistol
Qualification
DOM PIÑA ROSADO Rosario  
Official
CT
11:30
Panam Velodrome Men's Omnium V Scratch
DOM PEREZ Jorge Luis  
Official
TT
11:30
CODE Alcalde
Table 2
Men's Singles
Group H Match 54
DOM VILA Juan  
ARG TABACHNIK Pablo  
Official
TT
11:30
CODE Alcalde
Table 3
Men's Singles
Group I Match 55
DOM SANTOS Emil  
CUB PEREIRA Andy  
Official
TE
12:00
Session
Telcel Comp.
Centre
Men's Singles
3rd Round
MEX GARZA Daniel  
DOM ESTRELLA Victor
(7)
Official
BV
13:00
Pan American BV Stdm
C
Men Preliminary
Pool D Match 46
BRA CERUTTI/REGO  
DOM PEREZ/RECIO  
Official
HB
13:00
San Rafael Gymnasium Women's Preliminary
Group B Match 9
BRA BRAZIL  
DOM DOMINICAN REPUBLIC  
Official
RQ
13:01
Racquetball Complex
Court 5
Men's Singles
Preliminary Pool B Match 16
VEN CASTRO Cesar  
DOM DE LEON Ramon M.  
Official
SH
14:00
Jalisco Hunting Club
Shotgun
Men's Trap
Final
DOM PIÑERO GARCES Sergio  
Official
SH
14:00
Jalisco Hunting Club
Shotgun
Men's Trap
Final
DOM LORENZO CASASNOVAS Eduardo  
Official
SA
14:02
Vallarta Yacht Club
B
Laser
Race 5
DOM AGUAYO SALADIN Raul Alfonso  
Official
EQ
15:00
Guada. Country Club Dressage Individual
Intermediate II
DOM LOSOS DE MUÑIZ Ivonne  
Official
SA
15:27
Vallarta Yacht Club
B
Laser
Race 6
DOM AGUAYO SALADIN Raul Alfonso  
Official
CT
16:55
Panam Velodrome Men's Omnium Final 1Km Time Trial
DOM PEREZ Jorge Luis  
Official
TT
17:00
CODE Alcalde
Table 3
Women's Singles Round of 16
Match 65
DOM WU Xue  
BRA KUMAHARA Caroline  
Official
RQ
17:04
Session 2
Racquetball Complex
Court 5
Men's Doubles
Preliminary Pool C Match 13
DOM DE LEON .. / PEREZ LA  
HON BANEGAS .. / CRUZ S  
Official
TT
18:00
CODE Alcalde
Table 3
Women's Singles Round of 16
Match 71
DOM VALDEZ Johenny  
VEN RAMOS Fabiola  
Official
RQ
18:29
Racquetball Complex
Court 1
Women's Doubles
Preliminary Pool A Match 8
MEX LONGORIA.. / SALAS S  
DOM GARCÍA C.. / PORTES Y..  
Official
TT
20:00
CODE Alcalde
Table 3
Men's Singles Round of 16
Match 72
DOM LIN Ju  
COL ECHAVARRIA Alexander  
Official
VO
20:25
Volleyball Complex Women Semifinal 2
Match 18
BRA BRAZIL  
DOM DOMINICAN REPUBLIC  
Official




Related Info
Results
PDF Files

Results
Other pages