Home  |  Schedule  |  Medals  |  Entries  |  Records  |  Countries
         + Official Communications    + PDF Service    + Venues   Games Services   Sports
All Sports
All Sports
Schedule / October
15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
Medal Standings
NOC Results by Day
Thursday, 20 October

Start Time Location Event Participants Status Info
RQ
8:50
Session 1
Racquetball Complex
Court 1
Men's Singles
Round Of 32 Match 37
DOM DE LEON Ramon M.  
CAN GREEN Michael G.  
Official
SH
9:00
Jalisco Hunting Club
Shotgun
Men's Double Trap
Qualification
DOM TEJEDA PERALTA Henry Leonidas  
Official
SH
9:00
Jalisco Hunting Club
Shotgun
Men's Double Trap
Qualification
DOM MORALES PAYAN Manuel Origenes  
Official
TT
10:00
CODE Alcalde
Table 3
Women's Singles Quarterfinals
Match 73
DOM WU Xue  
CHI VEGA Paulina  
Official
WR
10:08
CODE II Sports C. Men's Greco-Roman 66 kg
Quarterfinals Bout 14
DOM MOTA BREA Anyelo Alberto  
HON MEJIA Jefrin  
Official
WR
10:16
CODE II Sports C. Men's Greco-Roman 55 kg
Quarterfinals Bout 3
MEX ARANGURE Ildefonso  
DOM ENCARNACION Francisco Antonio  
Official
RQ
10:30
Racquetball Complex
Court 2
Men's Singles
Round Of 16 Match 45
DOM PEREZ Luis A.  
VEN CASTILLO Cesar  
Official
WR
10:40
CODE II Sports C. Men's Greco-Roman 120 kg
Quarterfinals Bout 6
DOM GARCIA GARCIA Ramon Antonio  
USA TAYLOR Timothy Ryan  
Official
WR
10:40
CODE II Sports C. Men's Greco-Roman 84 kg
Quarterfinals Bout 18
DOM ARIAS PAREDES Jose Antonio  
USA HAIGHT Chaight Isaac  
Official
SW
10:47
Scotiabank Aquatics Women's 200m Backstroke
Preliminaries Heat 3
DOM RODRIGUEZ Laura  
Official
SO
11:00
Pan Am Softball Stm Women
Preliminaries
DOM DOMINICAN R.  
VEN VENEZUELA  
Official
TT
11:00
CODE Alcalde
Table 4
Men's Singles Quarterfinals
Match 76
DOM LIN Ju  
PAR AGUIRRE Marcelo  
Official
WR
11:12
CODE II Sports C. Men's Greco-Roman 55 kg
Semifinals Bout 10
DOM ENCARNACION Francisco Antonio  
VEN CARDOZO Jorge  
Official
WR
11:12
CODE II Sports C. Men's Greco-Roman 66 kg
Semifinals Bout 22
DOM MOTA BREA Anyelo Alberto  
MEX BARRAGAN Ulises Ivan  
Official
WR
11:20
CODE II Sports C. Men's Greco-Roman 120 kg
Semifinals Bout 11
CUB LOPEZ Mijain  
DOM GARCIA GARCIA Ramon Antonio  
Official
WR
11:28
CODE II Sports C. Men's Greco-Roman 84 kg
Semifinals Bout 24
DOM ARIAS PAREDES Jose Antonio  
CUB SHOREY Pablo Enrique  
Official
TE
12:00
NB
Telcel Comp.
Court 3
Men's Singles
Quarterfinal
BRA DE MELLO Ricardo
(3)
DOM ESTRELLA Victor
(7)
Official
TT
12:00
CODE Alcalde
Table 1
Women's Singles Semifinals
Match 77
DOM WU Xue  
USA HSING Ariel  
Official
RQ
12:49
Racquetball Complex
Court 4
Women's Singles
Round Of 16 Match 33
DOM GARCÍA Claudine A.  
ECU MUÑOZ María P.  
Official
TT
13:00
CODE Alcalde
Table 1
Men's Singles Semifinals
Match 78
DOM LIN Ju  
MEX MADRID Marcos  
Official
BB
14:00
Pan Am Baseball Stm Men Preliminaries
Pool A Game 5
USA UNITED STATES  
DOM DOMINICAN REPUBLIC  
Official
SH
14:00
Jalisco Hunting Club
Shotgun
Men's Double Trap
Final
DOM TEJEDA PERALTA Henry Leonidas  
Official
TT
15:00
CODE Alcalde
Table 1
Women's Singles Final
Match 79
DOM WU Xue  
CAN ZHANG Mo  
Official
RQ
16:08
Session 2
Racquetball Complex
Court 3
Men's Doubles
Round Of 16 Match 16
DOM DE LEON .. / PEREZ LA  
COL GOMEZ FJ / TORRES J..  
Official
RQ
17:16
Racquetball Complex
Court 1
Women's Doubles
Quarterfinals Match 14
DOM GARCÍA C.. / PORTES Y..  
USA RAJSICH .. / RUIZ AB  
Official
HB
18:00
San Rafael Gymnasium Men's Preliminary
Group B Match 11
ARG ARGENTINA  
DOM DOMINICAN REPUBLIC  
Official
VO
18:00
Volleyball Complex Women Bronze Medal
Match 21
USA UNITED STATES  
DOM DOMINICAN REPUBLIC  
Official
WR
18:08
CODE II Sports C. Men's Greco-Roman 55 kg
Repechage Bronze Bout 28
PER PARAVECINO Cristhian  
DOM ENCARNACION Francisco Antonio  
Official
WR
18:16
CODE II Sports C. Men's Greco-Roman 120 kg
Repechage Bronze Bout 29
MEX RAMIREZ Orlando  
DOM GARCIA GARCIA Ramon Antonio  
Official
WR
18:16
CODE II Sports C. Men's Greco-Roman 84 kg
Repechage Bronze Bout 33
MEX MENDOZA Jose Antonio  
DOM ARIAS PAREDES Jose Antonio  
Official
WR
18:40
CODE II Sports C. Men's Greco-Roman 66 kg
Finals Bout 36
DOM MOTA BREA Anyelo Alberto  
CUB MULENS Pedro Isaac  
Official
SW
19:50
Scotiabank Aquatics Women's 200m Backstroke
Final B
DOM RODRIGUEZ Laura  
Official




Related Info
Results
PDF Files

Results
Other pages