Home  |  Schedule  |  Medals  |  Entries  |  Records  |  Countries
         + Official Communications    + PDF Service    + Venues   Games Services   Sports
All Sports
All Sports
Schedule / October
15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
Medal Standings
NOC Results by Day
Friday, 21 October

Start Time Location Event Participants Status Info
RQ
8:58
Session 1
Racquetball Complex
Court 4
Men's Singles
Quarterfinals Match 50
DOM PEREZ Luis A.  
CAN GAGNON Vincent  
Official
SH
9:00
Jalisco Hunting Club
25m
Men's 25m Rapid Fire Pistol
Qualification Stage 1
DOM FIGUEREO FELIZ Manuel De Jesus  
Official
SH
9:00
Jalisco Hunting Club
25m
Men's 25m Rapid Fire Pistol
Qualification Stage 1
DOM HERNANDEZ CABA Josue Rafael  
Official
SH
9:00
Jalisco Hunting Club
50m
Men's 50m Rifle 3 Positions
Qualification
DOM DURAN FIGUEROA Hosman Antonio  
Official
SO
9:00
Pan Am Softball Stm Women
Preliminaries
DOM DOMINICAN R.  
CUB CUBA  
Official
SH
10:00
Jalisco Hunting Club
Shotgun
Men's Skeet
Qualification Day 1
DOM DUJARRIC LEMBCKE Julio  
Official
SH
10:00
Jalisco Hunting Club
Shotgun
Men's Skeet
Qualification Day 1
DOM PAULINO BERGES Eddy Federico  
Official
WR
10:24
CODE II Sports C. Men's Greco-Roman 60 kg
Quarterfinals Bout 42
PUR DIAZ German  
DOM RAMIREZ Jansel Rafael  
Official
WR
10:24
CODE II Sports C. Men's Greco-Roman 74 kg
Quarterfinals Bout 51
DOM MERCEDES MARTINEZ Hansel J.  
PER BARRERA Sixto Cesar  
Official
WR
10:56
CODE II Sports C. Men's Greco-Roman 60 kg
Semifinals Bout 46
USA BETTERMAN Joseph Samuel  
DOM RAMIREZ Jansel Rafael  
Official
WR
10:56
CODE II Sports C. Men's Greco-Roman 74 kg
Semifinals Bout 55
USA PROVISOR Benjamin Errol  
DOM MERCEDES MARTINEZ Hansel J.  
Official
SO
11:00
Pan Am Softball Stm Women
Preliminaries
DOM DOMINICAN R.  
CAN CANADA  
Official
TE
11:00
Session
Telcel Comp.
Centre
Men's Singles
Semifinal
COL FARAH Robert
(8)
DOM ESTRELLA Victor
(7)
Official
SH
13:00
Jalisco Hunting Club
Shotgun
Men's Skeet
Qualification Day 50
DOM DUJARRIC LEMBCKE Julio  
Official
SA
14:17
Vallarta Yacht Club
B
Laser
Race 7
DOM AGUAYO SALADIN Raul Alfonso  
Official
SA
15:41
Vallarta Yacht Club
B
Laser
Race 8
DOM AGUAYO SALADIN Raul Alfonso  
Official
WR
18:00
CODE II Sports C. Men's Greco-Roman 60 kg
Repechage Bronze Bout 58
MEX LOPEZ Manuel Alejandro  
DOM RAMIREZ Jansel Rafael  
Official
WR
18:08
CODE II Sports C. Men's Greco-Roman 74 kg
Repechage Bronze Bout 61
PAN BROWN Elton  
DOM MERCEDES MARTINEZ Hansel J.  
Official
BX
18:45
E. Guadalajara Arena
Ring
Men's Light Welter -64kg
Round of 16 Bout 4
BRA LOPES Everton  
DOM GARCIA TEJEDA Ricardo  
Official
BB
19:00
Pan Am Baseball Stm Men Preliminaries
Pool A Game 9
MEX MEXICO  
DOM DOMINICAN REPUBLIC  
Official
BX
19:30
E. Guadalajara Arena
Ring
Men's 75kg-Middle
Round of 16 Bout 7
DMA CHRISTOPHER Rowain  
DOM CASTILLO MARTINEZ Junior  
Official
HB
20:00
San Rafael Gymnasium Women's Semifinal
Match 16
ARG ARGENTINA  
DOM DOMINICAN REPUBLIC  
Official
BX
20:15
E. Guadalajara Arena
Ring
Men's 91kg-Heavy
Round of 16 Bout 10
CAN COUTURE Steven  
DOM MARIÑEZ JIMENEZ Manuel  
Official




Related Info
Results
PDF Files

Results
Other pages