Home  |  Schedule  |  Medals  |  Entries  |  Records  |  Countries
         + Official Communications    + PDF Service    + Venues   Games Services   Sports
All Sports
All Sports
Schedule / October
15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
Medal Standings
NOC Results by Day
 -  Colombia
Saturday, 22 October

Start Time Location Event Participants Status Info
CR
9:00
PanAm Cycling Route Women's Individual Road Race
Final
COL TOVAR Luz Adriana  
Official
CR
9:00
PanAm Cycling Route Women's Individual Road Race
Final
COL CALLE Maria Luisa  
Official
CR
9:00
PanAm Cycling Route Women's Individual Road Race
Final
COL GULUMA Serika Mitchell  
Official
SH
10:00
Jalisco Hunting Club
Shotgun
Men's Skeet
Qualification Day 2
COL DUARTE Diego  
Official
WS
10:00
Boca Laguna Men's WakeBoard
Final
COL VELEZ Juan Martin  
Official
WR
10:08
CODE II Sports C. Women's Freestyle 48 kg
Quarterfinals Bout 2
PER QUISPE Flor  
COL CASTILLO Carolina  
Official
AR
10:51
Archery Stadium Men's Individual
Semifinal 1 Match 30
COL PINEDA Daniel  
CAN DUENAS Crispin  
Official
WR
10:56
CODE II Sports C. Women's Freestyle 63 kg
Quarterfinals Bout 8
COL ROA Sandra Viviana  
PER SOVERO Yanet Ursula  
Official
EQ
11:00
S. Sofía Golf Club Eventing Individual
Cross Country
COL TAFUR Juan Carlos  
Official
EQ
11:00
S. Sofía Golf Club Eventing Individual
Cross Country
COL BERMUDEZ Mauricio  
Official
EQ
11:00
S. Sofía Golf Club Eventing Individual
Cross Country
COL ZARABANDA Wilson Miguel  
Official
EQ
11:00
S. Sofía Golf Club Eventing Individual
Cross Country
COL LOPEZ Alexander  
Official
EQ
11:00
S. Sofía Golf Club Eventing Team
Cross Country
COL COLOMBIA  
Official
WR
11:12
CODE II Sports C. Women's Freestyle 48 kg
Semifinals Bout 10
COL CASTILLO Carolina  
USA CHUN Clarissa Kyoko M.L.  
Official
WS
11:20
Boca Laguna Men's Overall
Final
COL SIEGERT Esteban Sebastian  
Official
WS
11:20
Boca Laguna Men's Overall
Final
COL ROBLEDO Alejandro  
Official
WS
11:20
Boca Laguna Women's Overall
Final
COL LINARES Maria Camila  
Official
AR
11:25
Archery Stadium Men's Individual
Bronze Medal Match 31
MEX SERRANO Juan Rene  
COL PINEDA Daniel  
Official
WR
11:36
CODE II Sports C. Women's Freestyle 63 kg
Semifinals Bout 13
COL ROA Sandra Viviana  
USA PIROZHKOV Elena Sergey  
Official
CR
12:00
PanAm Cycling Route Men's Individual Road Race
Final
COL CASAS Ivan Mauricio  
Official
CR
12:00
PanAm Cycling Route Men's Individual Road Race
Final
COL PEREZ Marlon Alirio  
Official
CR
12:00
PanAm Cycling Route Men's Individual Road Race
Final
COL ARANGO Juan Esteban  
Official
CR
12:00
PanAm Cycling Route Men's Individual Road Race
Final
COL ROLDAN Weimar Alfonso  
Official
BK
13:00
CODE Alcalde Women's Preliminary Round
Group B Match 6
CAN CANADA  
COL COLOMBIA  
Official
SA
13:50
Vallarta Yacht Club
C
Snipe
Race 9
COL COLOMBIA  
Official
SA
14:00
Vallarta Yacht Club
B
Laser
Race 9
COL QUINTERO Andrey  
Official
SA
14:32
Vallarta Yacht Club
B
Sunfish
Race 9
COL ROJAS Antonio  
Official
SA
14:49
Vallarta Yacht Club
C
Snipe
Race 10
COL COLOMBIA  
Official
SA
14:56
Vallarta Yacht Club
A
Windsurf Men
Race 9
COL GRILLO Santiago Enrique  
Official
SA
15:20
Vallarta Yacht Club
B
Laser
Race 10
COL QUINTERO Andrey  
Official
SA
15:49
Vallarta Yacht Club
B
Sunfish
Race 10
COL ROJAS Antonio  
Official
SA
16:03
Vallarta Yacht Club
A
Windsurf Men
Race 10
COL GRILLO Santiago Enrique  
Official
FB
17:00
Omnilife Stadium Women First Round
Group A Match 11
MEX MEXICO  
COL COLOMBIA  
Official
TE
17:00
NB
Telcel Comp.
Centre
Men's Singles
Final
COL FARAH Robert
(8)
BRA DUTRA Rogerio
(4)
Official
WR
18:00
CODE II Sports C. Women's Freestyle 48 kg
Repechage Bronze Bout 26
MEX PEREZ Guadalupe  
COL CASTILLO Carolina  
Official
BX
18:15
E. Guadalajara Arena
Ring
Men's 52kg-Fly
Round of 16 Bout 15
COL NEGRETE Oscar Manuel  
MEX AVILA Braulio  
Official
WR
18:16
CODE II Sports C. Women's Freestyle 63 kg
Repechage Bronze Bout 33
VEN ZAVALA Gloria  
COL ROA Sandra Viviana  
Official
BX
19:30
E. Guadalajara Arena
Ring
Men's Light -60kg
Round of 16 Bout 20
PUR SUAREZ Angel  
COL VILLARRAGA Cesar A.  
Official
TE
20:00
NB
Telcel Comp.
Centre
Men's Doubles
Final
COL CABAL JS / FARAH R
(1)
ECU CAMPOZAN.. / QUIROZ R..  
Official
BX
21:00
E. Guadalajara Arena
Ring
Women's 60kg
Quarterfinals Bout 26
ARG PERALTA Adela Celeste  
COL CACERES Jhennifer  
Official




Related Info
Results
PDF Files

Results
Other pages