Home  |  Schedule  |  Medals  |  Entries  |  Records  |  Countries
         + Official Communications    + PDF Service    + Venues   Games Services   Sports
All Sports
All Sports
Schedule / October
15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
Medal Standings
NOC Results by Day
 -  Cuba
Saturday, 22 October

Start Time Location Event Participants Status Info
CR
9:00
PanAm Cycling Route Women's Individual Road Race
Final
CUB DOMINGUEZ Yudelmis  
Official
CR
9:00
PanAm Cycling Route Women's Individual Road Race
Final
CUB GONZALEZ Yumari  
Official
CR
9:00
PanAm Cycling Route Women's Individual Road Race
Final
CUB SIERRA Arlenis  
Official
HO
9:00
Panam Hockey Stm Men Preliminaries
Group B Game 5
MEX MEXICO  
CUB CUBA  
Official
SH
9:00
Jalisco Hunting Club
25m
Men's 25m Rapid Fire Pistol
Qualification Stage 2
CUB PUPO Leuris  
Official
SH
9:00
Jalisco Hunting Club
25m
Men's 25m Rapid Fire Pistol
Qualification Stage 2
CUB PEREZ Juan Francisco  
Official
SH
9:00
Jalisco Hunting Club
50m
Women's 50m Rifle 3 Positions
Qualification
CUB DE LA CRUZ Eglys Yahima  
Official
SH
9:00
Jalisco Hunting Club
50m
Women's 50m Rifle 3 Positions
Qualification
CUB PEREZ Dianelys  
Official
BP
9:00
Session 1
Basque Pelota Comp.
Trinkete
Men's Trinkete Mano Singles
Final Group Pool A Match 3
MEX LOPEZ Heriberto  
CUB POVEA Darien  
Official
SH
10:00
Jalisco Hunting Club
Shotgun
Men's Skeet
Qualification Day 2
CUB RODRIGUEZ Juan Miguel  
Official
SH
10:00
Jalisco Hunting Club
Shotgun
Men's Skeet
Qualification Day 2
CUB TORRES Guillermo Alfredo  
Official
WR
10:48
CODE II Sports C. Women's Freestyle 63 kg
Quarterfinals Bout 7
CUB VIDIAUX Katerina  
DOM TORRES BATISTA Vanessa P.  
Official
WR
11:12
CODE II Sports C. Women's Freestyle 72 kg
Semifinals Bout 23
CUB HECHEVARRIA Lisset  
VEN WEFFER Jaramit  
Official
WR
11:28
CODE II Sports C. Women's Freestyle 63 kg
Semifinals Bout 12
ARG VAZQUEZ Luz Clara  
CUB VIDIAUX Katerina  
Official
CR
12:00
PanAm Cycling Route Men's Individual Road Race
Final
CUB ARIAS Yans Carlos  
Official
CR
12:00
PanAm Cycling Route Men's Individual Road Race
Final
CUB MARTIN Ramon Lazaro  
Official
CR
12:00
PanAm Cycling Route Men's Individual Road Race
Final
CUB BENITEZ Lizardo  
Official
CR
12:00
PanAm Cycling Route Men's Individual Road Race
Final
CUB ALCOLEA Arnold  
Official
SH
13:00
Jalisco Hunting Club
50m
Women's 50m Rifle 3 Positions
Final
CUB DE LA CRUZ Eglys Yahima  
Official
SH
13:00
Jalisco Hunting Club
50m
Women's 50m Rifle 3 Positions
Final
CUB PEREZ Dianelys  
Official
SA
13:50
Vallarta Yacht Club
C
Snipe
Race 9
CUB CUBA  
Official
BP
13:58
Basque Pelota Comp.
30m
Women's 30 metre Frontenis
Preliminary Pool A Match 4
CUB LIMA L / MEDINA Y..  
CHI BOZZO NA / SALGADO ..  
Official
SH
14:00
Jalisco Hunting Club
25m
Men's 25m Rapid Fire Pistol
Final
CUB PEREZ Juan Francisco  
Official
SA
14:15
Vallarta Yacht Club
A
Windsurf Women
Race 9
CUB PEREZ Anayansi  
Official
SA
14:49
Vallarta Yacht Club
C
Snipe
Race 10
CUB CUBA  
Official
SA
14:56
Vallarta Yacht Club
A
Windsurf Men
Race 9
CUB ORTA Juan Manuel  
Official
SH
15:00
Jalisco Hunting Club
Shotgun
Men's Skeet
Final
CUB RODRIGUEZ Juan Miguel  
Official
SH
15:00
Jalisco Hunting Club
Shotgun
Men's Skeet
Final
CUB TORRES Guillermo Alfredo  
Official
SA
15:28
Vallarta Yacht Club
A
Windsurf Women
Race 10
CUB PEREZ Anayansi  
Official
SA
16:03
Vallarta Yacht Club
A
Windsurf Men
Race 10
CUB ORTA Juan Manuel  
Official
SO
18:00
Pan Am Softball Stm Women
Semifinal
USA UNITED STATES  
CUB CUBA  
Official
BP
18:03
Session 6
Basque Pelota Comp.
30m
Men's 30 metre Frontenis
Preliminary Pool A Match 3
MEX RODRIGUE.. / RODRIGUE..  
CUB ALONSO D / AROCHA C..  
Official
WR
18:40
CODE II Sports C. Women's Freestyle 63 kg
Finals Bout 34
CUB VIDIAUX Katerina  
USA PIROZHKOV Elena Sergey  
Official
WR
18:56
CODE II Sports C. Women's Freestyle 72 kg
Finals Bout 37
CUB HECHEVARRIA Lisset  
BRA FERREIRA Aline  
Official
BX
19:00
E. Guadalajara Arena
Ring
Men's Light -60kg
Round of 16 Bout 18
CUB TOLEDO Yasnier  
NCA LAGUNA Julio Ismael  
Official
BX
20:15
E. Guadalajara Arena
Ring
Men's 69kg-Welter
Round of 16 Bout 23
CUB BANTEURT Carlos Delvis  
ARG PALMETTA Alberto Ignacio  
Official




Related Info
Results
PDF Files

Results
Other pages