Home  |  Schedule  |  Medals  |  Entries  |  Records  |  Countries
         + Official Communications    + PDF Service    + Venues   Games Services   Sports
All Sports
All Sports
Schedule / October
15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
Medal Standings
NOC Results by Day
Saturday, 22 October

Start Time Location Event Participants Status Info
OW
9:00
API - Terminal Men's 10km
DOM PORTES Miguel Alberto  
Official
SH
9:00
Jalisco Hunting Club
25m
Men's 25m Rapid Fire Pistol
Qualification Stage 2
DOM FIGUEREO FELIZ Manuel De Jesus  
Official
SH
9:00
Jalisco Hunting Club
25m
Men's 25m Rapid Fire Pistol
Qualification Stage 2
DOM HERNANDEZ CABA Josue Rafael  
Official
SH
9:00
Jalisco Hunting Club
50m
Women's 50m Rifle 3 Positions
Qualification
DOM GONZALEZ FRANCISCO Maziel Del ..  
Official
HB
10:00
San Rafael Gymnasium Men's Semifinal
Match 13
BRA BRAZIL  
DOM DOMINICAN REPUBLIC  
Official
SH
10:00
Jalisco Hunting Club
Shotgun
Men's Skeet
Qualification Day 2
DOM DUJARRIC LEMBCKE Julio  
Official
SH
10:00
Jalisco Hunting Club
Shotgun
Men's Skeet
Qualification Day 2
DOM PAULINO BERGES Eddy Federico  
Official
WR
10:40
CODE II Sports C. Women's Freestyle 72 kg
Quarterfinals Bout 19
DOM SANCHEZ SANCHEZ Elsa A.  
PUR RODRIGUEZ Natalia  
Official
WR
10:48
CODE II Sports C. Women's Freestyle 63 kg
Quarterfinals Bout 7
CUB VIDIAUX Katerina  
DOM TORRES BATISTA Vanessa P.  
Official
WR
11:20
CODE II Sports C. Women's Freestyle 72 kg
Semifinals Bout 24
DOM SANCHEZ SANCHEZ Elsa A.  
BRA FERREIRA Aline  
Official
CR
12:00
PanAm Cycling Route Men's Individual Road Race
Final
DOM CRUZ Wendy  
Official
CR
12:00
PanAm Cycling Route Men's Individual Road Race
Final
DOM SANCHEZ Nelson  
Official
CR
12:00
PanAm Cycling Route Men's Individual Road Race
Final
DOM PEREZ Jorge Luis  
Official
BB
14:00
Pan Am Baseball Stm Men Preliminaries
Pool A Game 11
DOM DOMINICAN REPUBLIC  
PAN PANAMA  
Official
SA
14:00
Vallarta Yacht Club
B
Laser
Race 9
DOM AGUAYO SALADIN Raul Alfonso  
Official
SA
15:20
Vallarta Yacht Club
B
Laser
Race 10
DOM AGUAYO SALADIN Raul Alfonso  
Official
TE
16:00
Session
Telcel Comp.
Centre
Men's Singles
Bronze Medal
DOM ESTRELLA Victor
(7)
ECU CAMPOZANO Julio C.  
Official
WR
18:24
CODE II Sports C. Women's Freestyle 72 kg
Repechage Bronze Bout 36
PAN ZARATE Ashley  
DOM SANCHEZ SANCHEZ Elsa A.  
Official
WR
18:32
CODE II Sports C. Women's Freestyle 63 kg
Repechage Bronze Bout 32
DOM TORRES BATISTA Vanessa P.  
ARG VAZQUEZ Luz Clara  
Official
BX
19:15
E. Guadalajara Arena
Ring
Men's Light -60kg
Round of 16 Bout 19
BRA DA CONCEICAO Robson  
DOM ARIAS ROMERO Wellinton  
Official
BX
20:00
E. Guadalajara Arena
Ring
Men's 69kg-Welter
Round of 16 Bout 22
DOM SANCHEZ MARTE Raul  
BRA DE CARVALHO Myke M.  
Official




Related Info
Results
PDF Files

Results
Other pages