Home  |  Schedule  |  Medals  |  Entries  |  Records  |  Countries
         + Official Communications    + PDF Service    + Venues   Games Services   Sports
All Sports
All Sports
Schedule / October
15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
Medal Standings
NOC Results by Day
 -  Ecuador
Saturday, 22 October

Start Time Location Event Participants Status Info
CR
9:00
PanAm Cycling Route Women's Individual Road Race
Final
ECU SERRANO Alexandra Gabriela  
Official
CR
9:00
PanAm Cycling Route Women's Individual Road Race
Final
ECU BONE Maria Fernanda  
Official
OW
9:00
API - Terminal Men's 10km
ECU ENDERICA Ivan Alejandro  
Official
OW
9:00
API - Terminal Men's 10km
ECU ENDERICA Santiago Paul  
Official
OW
9:05
API - Terminal Women's 10km
ECU CALDAS Nataly Rosalia  
Official
WS
10:00
Boca Laguna Men's WakeBoard
Final
ECU BAZAN Jamie Geovanny  
Official
WR
10:16
CODE II Sports C. Women's Freestyle 55 kg
Quarterfinals Bout 16
PUR RIVERA Enid  
ECU ANTES Lissette Alexandra  
Official
WR
10:24
CODE II Sports C. Women's Freestyle 48 kg
Quarterfinals Bout 4
ECU VALVERDE Luisa Elizabeth  
PUR RODRIGUEZ Nesmarie  
Official
EQ
11:00
S. Sofía Golf Club Eventing Individual
Cross Country
ECU ZABALA Ronald Efrain  
Official
EQ
11:00
S. Sofía Golf Club Eventing Individual
Cross Country
ECU MEZA Gonzalo David  
Official
EQ
11:00
S. Sofía Golf Club Eventing Individual
Cross Country
ECU NARVAEZ Carlos Alfredo  
Official
EQ
11:00
S. Sofía Golf Club Eventing Team
Cross Country
ECU ECUADOR  
Official
WR
11:04
CODE II Sports C. Women's Freestyle 55 kg
Semifinals Bout 22
ECU ANTES Lissette Alexandra  
CAN VERBEEK Tonya Lynn  
Official
WR
11:20
CODE II Sports C. Women's Freestyle 48 kg
Semifinals Bout 11
ECU VALVERDE Luisa Elizabeth  
CAN HUYNH Carol  
Official
CR
12:00
PanAm Cycling Route Men's Individual Road Race
Final
ECU GUAMA Bayron Patricio  
Official
CR
12:00
PanAm Cycling Route Men's Individual Road Race
Final
ECU QUISHPE Carlos Eduardo  
Official
CR
12:00
PanAm Cycling Route Men's Individual Road Race
Final
ECU NAVARRETE Segundo Mesias  
Official
CR
12:00
PanAm Cycling Route Men's Individual Road Race
Final
ECU RAGONESSI Jose Carlos  
Official
SA
13:50
Vallarta Yacht Club
C
Snipe
Race 9
ECU ECUADOR  
Official
SA
13:57
Vallarta Yacht Club
C
Lightning
Race 9
ECU ECUADOR  
Official
SA
14:09
Vallarta Yacht Club
B
Laser Radial
Race 9
ECU VILLENA Ariana Maria  
Official
SA
14:49
Vallarta Yacht Club
C
Snipe
Race 10
ECU ECUADOR  
Official
SA
15:12
Vallarta Yacht Club
C
Lightning
Race 10
ECU ECUADOR  
Official
SA
15:33
Vallarta Yacht Club
B
Laser Radial
Race 10
ECU VILLENA Ariana Maria  
Official
TE
16:00
Session
Telcel Comp.
Centre
Men's Singles
Bronze Medal
DOM ESTRELLA Victor
(7)
ECU CAMPOZANO Julio C.  
Official
WR
18:00
CODE II Sports C. Women's Freestyle 48 kg
Repechage Bronze Bout 27
ARG BERMUDEZ Patricia A.  
ECU VALVERDE Luisa Elizabeth  
Official
WR
18:08
CODE II Sports C. Women's Freestyle 55 kg
Repechage Bronze Bout 30
PER MALLQUI Jenny Vanessa  
ECU ANTES Lissette Alexandra  
Official
TE
20:00
NB
Telcel Comp.
Centre
Men's Doubles
Final
COL CABAL JS / FARAH R
(1)
ECU CAMPOZAN.. / QUIROZ R..  
Official




Related Info
Results
PDF Files

Results
Other pages