Home  |  Schedule  |  Medals  |  Entries  |  Records  |  Countries
         + Official Communications    + PDF Service    + Venues   Games Services   Sports
All Sports
All Sports
Schedule / October
15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
Medal Standings
NOC Results by Day
 -  Peru
Saturday, 22 October

Start Time Location Event Participants Status Info
SH
9:00
Jalisco Hunting Club
25m
Men's 25m Rapid Fire Pistol
Qualification Stage 2
PER GARCIA-MIRO Pedro Manuel Jose  
Official
SH
9:00
Jalisco Hunting Club
50m
Women's 50m Rifle 3 Positions
Qualification
PER RODRIGUEZ Karina Paola  
Official
SH
9:00
Jalisco Hunting Club
50m
Women's 50m Rifle 3 Positions
Qualification
PER VIZCARRA Sara Gabriela  
Official
SH
10:00
Jalisco Hunting Club
Shotgun
Men's Skeet
Qualification Day 2
PER GIHA Nicolas Elias  
Official
SH
10:00
Jalisco Hunting Club
Shotgun
Men's Skeet
Qualification Day 2
PER MATELLINI Marco Rodolfo  
Official
WS
10:00
Boca Laguna Men's WakeBoard
Final
PER HARMSEN Sebastian  
Official
WR
10:08
CODE II Sports C. Women's Freestyle 48 kg
Quarterfinals Bout 2
PER QUISPE Flor  
COL CASTILLO Carolina  
Official
WR
10:24
CODE II Sports C. Women's Freestyle 55 kg
Quarterfinals Bout 17
PER MALLQUI Jenny Vanessa  
CAN VERBEEK Tonya Lynn  
Official
WR
10:56
CODE II Sports C. Women's Freestyle 63 kg
Quarterfinals Bout 8
COL ROA Sandra Viviana  
PER SOVERO Yanet Ursula  
Official
WS
11:20
Boca Laguna Women's Overall
Final
PER CUGLIEVAN Maria Delfina  
Official
SA
14:09
Vallarta Yacht Club
B
Laser Radial
Race 9
PER SCHMIDT Paloma Isabel  
Official
SA
14:16
Vallarta Yacht Club
C
J24
Race 9
PER PERU  
Official
SA
14:32
Vallarta Yacht Club
B
Sunfish
Race 9
PER ZIMMERMANN Alexander  
Official
SA
14:56
Vallarta Yacht Club
A
Windsurf Men
Race 9
PER CANSECO Matias  
Official
SA
15:33
Vallarta Yacht Club
B
Laser Radial
Race 10
PER SCHMIDT Paloma Isabel  
Official
SA
15:49
Vallarta Yacht Club
B
Sunfish
Race 10
PER ZIMMERMANN Alexander  
Official
SA
15:49
Vallarta Yacht Club
C
J24
Race 10
PER PERU  
Official
SA
16:03
Vallarta Yacht Club
A
Windsurf Men
Race 10
PER CANSECO Matias  
Official
WR
18:08
CODE II Sports C. Women's Freestyle 55 kg
Repechage Bronze Bout 30
PER MALLQUI Jenny Vanessa  
ECU ANTES Lissette Alexandra  
Official
BP
21:28
Basque Pelota Comp.
30m
Men's 30 metre Paleta Rubber
Preliminary Pool B Match 8
URU COMESAÑA.. / LANCELLO..  
PER BENIQUE .. / MARTINEZ..  
Official




Related Info
Results
PDF Files

Results
Other pages