Home  |  Schedule  |  Medals  |  Entries  |  Records  |  Countries
         + Official Communications    + PDF Service    + Venues   Games Services   Sports
All Sports
All Sports
Schedule / October
15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
Medal Standings
NOC Results by Day
 -  Chile
Sunday, 23 October

Start Time Location Event Participants Status Info
TR
8:10
API - Terminal Women's
CHI CARVALLO Valentina  
Official
TR
8:10
API - Terminal Women's
CHI DIAZ Favia  
Official
TR
8:10
API - Terminal Women's
CHI RIVEROS Barbara  
Official
EQ
10:00
Hipica Club Eventing Individual
2nd Horse Inspection
CHI ITURRIAGA Sergio Andres  
Official
EQ
10:00
Hipica Club Eventing Individual
2nd Horse Inspection
CHI LOBOS Carlos Francisco  
Official
BP
10:02
Basque Pelota Comp.
Trinkete
Men's Trinkete Paleta Rubber
Preliminary Pool A Match 5
CHI DE ORTE .. / ROMERO E..  
URU BUZZO CM / CAZZOLA ..  
Official
WR
10:08
CODE II Sports C. Men's Freestyle 55 kg
Quarterfinals Bout 2
CAN TAKAHASHI Steven Masao  
CHI QUISPE Andre Renato  
Official
AT
10:40
Race Walk Circuit Men's 20km Walk
Final
CHI ARAYA Yerko Ignacio  
Official
WS
10:40
Boca Laguna Men's Tricks
Final
CHI MIRANDA Rodrigo Andres  
Official
WS
10:40
Boca Laguna Men's Tricks
Final
CHI MIRANDA Felipe Cristian  
Official
TR
11:05
API - Terminal Men's
CHI BARRAZA Luis  
Official
TR
11:05
API - Terminal Men's
CHI RIVEROS Gaspar  
Official
TR
11:05
API - Terminal Men's
CHI VAN DE WYNGARD Felipe  
Official
WS
11:20
Boca Laguna Women's Slalom
Final
CHI MIRANDA Tiare  
Official
EQ
12:00
Hipica Club Eventing Individual
Jumping
CHI ITURRIAGA Sergio Andres  
Official
EQ
12:00
Hipica Club Eventing Individual
Jumping
CHI LOBOS Carlos Francisco  
Official
EQ
12:00
Hipica Club Eventing Team
Jumping
CHI CHILE  
Official
WS
12:08
Boca Laguna Men's Slalom
Final
CHI MIRANDA Rodrigo Andres  
Official
WS
12:08
Boca Laguna Men's Slalom
Final
CHI MIRANDA Felipe Cristian  
Official
HB
12:30
San Rafael Gymnasium Women's Placement 5th-6th
Match 18
PUR PUERTO RICO  
CHI CHILE  
Official
RQ
12:45
Racquetball Complex
Court 1
Women's Teams
Quarterfinals Match 8
BOL BOLIVIA  
CHI CHILE  
Official
RQ
12:45
Racquetball Complex
Court 1
Women's Teams
Quarterfinals Match 8 Submatch 3
BOL LOMA CC / DAZA JR  
CHI GRISAR A / MUÑOZ CP  
Official
SA
13:18
Vallarta Yacht Club
C
Lightning
Race 11
CHI CHILE  
Official
SA
13:31
Vallarta Yacht Club
B
Laser
Race 11
CHI DEL SOLAR Matias Andres  
Official
WS
13:36
Boca Laguna Women's Jump
Final
CHI MIRANDA Tiare  
Official
BP
13:59
Basque Pelota Comp.
30m
Women's 30 metre Frontenis
Preliminary Pool A Match 6
CHI BOZZO NA / SALGADO ..  
MEX CASTILLO.. / HERNANDE..  
Official
SA
14:02
Vallarta Yacht Club
C
J24
Race 11
CHI CHILE  
Official
WS
14:32
Boca Laguna Men's Jump
Final
CHI MIRANDA Rodrigo Andres  
Official
WS
14:32
Boca Laguna Men's Jump
Final
CHI MIRANDA Felipe Cristian  
Official
RQ
15:16
Racquetball Complex
Court 1
Women's Teams
Quarterfinals Match 8 Submatch 1
BOL VARGAS María J.  
CHI MUÑOZ Carla P.  
Official
EQ
15:30
Hipica Club Eventing Individual
Final Jumping
CHI ITURRIAGA Sergio Andres  
Official
EQ
15:30
Hipica Club Eventing Individual
Final Jumping
CHI LOBOS Carlos Francisco  
Official
SA
15:50
Vallarta Yacht Club
C
Snipe
Race 11
CHI CHILE  
Official
AT
16:00
Pan Am Marathon Circuit Women's Marathon
Final
CHI OLIVERA Erika Alejandra  
Official
AT
16:00
Pan Am Marathon Circuit Women's Marathon
Final
CHI ROMERO Natalia Del Carmen  
Official
HO
16:00
Panam Hockey Stm Women Preliminaries
Group B Game 12
MEX MEXICO  
CHI CHILE  
Official
BP
16:01
Session 2
Basque Pelota Comp.
Trinkete
Women's Trinkete Paleta Ruber
Preliminary Pool A Match 6
CHI APABLAZA.. / SOLAS ZA  
ARG GARCIA M.. / STELE VA  
Official
RA
17:15
Roller Skating Track
Men's Free Program

Short Program
CHI DIAZ Jose Luis  
Official
RA
18:00
Roller Skating Track
Women's Free Program

Short Program
CHI VILLARROEL Marisol  
Official
BP
18:07
Basque Pelota Comp.
Trinkete
Men's Trinkete Paleta Leather
Preliminary Pool A Match 6
CHI PEREZ S / SAEZ RA  
ARG ALGARBE .. / VILLEGAS..  
Official
BP
19:02
Basque Pelota Comp.
30m
Men's 30 metre Frontenis
Preliminary Pool A Match 6
CHI TRUCCO I.. / VERSLUYS..  
MEX RODRIGUE.. / RODRIGUE..  
Official




Related Info
Results
PDF Files

Results
Other pages