Home  |  Schedule  |  Medals  |  Entries  |  Records  |  Countries
         + Official Communications    + PDF Service    + Venues   Games Services   Sports
All Sports
All Sports
Schedule / October
15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
Medal Standings
NOC Results by Day
 -  Cuba
Sunday, 23 October

Start Time Location Event Participants Status Info
TR
8:10
API - Terminal Women's
CUB JUSTO Maydelin  
Official
AT
8:30
Race Walk Circuit Women's 20km Walk
Final
CUB RODRIGUEZ Leisy  
Official
WP
9:45
Scotiabank Aquatics Women's Preliminary
Group B Match 2
PUR PUERTO RICO  
CUB CUBA  
Official
SO
10:00
Pan Am Softball Stm Women
Final
CUB CUBA  
CAN CANADA  
Official
WR
10:00
CODE II Sports C. Men's Freestyle 84 kg
Quarterfinals Bout 14
CUB ARENCIBIA Humberto Daniel  
CAN ADAMSON Jeffrey  
Official
BP
10:02
Session 3
Basque Pelota Comp.
36m
Men's 36 metre Mano Singles
Places 4th-5th Match 4
ARG COMAS Nicolas Alberto  
CUB DESPAIGNE Henrry  
Official
WR
10:32
CODE II Sports C. Men's Freestyle 66 kg
Quarterfinals Bout 5
CUB LOPEZ Livan  
COL HURTADO Edison  
Official
WR
10:40
CODE II Sports C. Men's Freestyle 120 kg
Quarterfinals Bout 19
CUB RODRIGUEZ Disney  
MEX RUIZ Jesse Prudente  
Official
WR
11:04
CODE II Sports C. Men's Freestyle 84 kg
Semifinals Bout 22
CUB ARENCIBIA Humberto Daniel  
BRA JAOUDE Adrian Antoine  
Official
TR
11:05
API - Terminal Men's
CUB GONZALEZ Michel  
Official
TR
11:05
API - Terminal Men's
CUB RODRIGUEZ Yolexy  
Official
WR
11:20
CODE II Sports C. Men's Freestyle 66 kg
Semifinals Bout 11
CUB LOPEZ Livan  
USA WARE Teyon Vincent  
Official
WR
11:20
CODE II Sports C. Men's Freestyle 120 kg
Semifinals Bout 24
USA DLAGNEV Tervel Ivaylov  
CUB RODRIGUEZ Disney  
Official
WL
12:00
Weightlifting Forum Men's 56 kg
Group A
CUB ALVAREZ Sergio E.  
Official
BP
12:03
Basque Pelota Comp.
Trinkete
Women's Trinkete Paleta Ruber
Preliminary Pool A Match 5
CUB ALLUE YM / DARRIBA ..  
URU MIRANDA .. / NAVILIAT..  
Official
BP
12:57
Basque Pelota Comp.
30m
Women's 30 metre Frontenis
Preliminary Pool A Match 5
VEN DIAZ RV / TORO P  
CUB LIMA L / MEDINA Y..  
Official
FB
13:00
Omnilife Stadium Men First Round
Group B Match 10
CUB CUBA  
ARG ARGENTINA  
Official
HO
14:00
Panam Hockey Stm Women Preliminaries
Group B Game 11
USA UNITED STATES  
CUB CUBA  
Official
BX
14:15
E. Guadalajara Arena
Ring
Men's 49kg-Light Fly
Quarterfinals Bout 28
CUB VEITIA Yosbany  
CRC JIMENEZ David A.  
Official
BX
15:45
E. Guadalajara Arena
Ring
Men's Light Welter -64kg
Quarterfinals Bout 34
CUB IGLESIAS Roniel  
GUA VIRULA Jose Maria  
Official
AT
16:00
Pan Am Marathon Circuit Women's Marathon
Final
CUB BELMONTE Dailin  
Official
AT
16:00
Pan Am Marathon Circuit Women's Marathon
Final
CUB GARCIA Yailen  
Official
BX
16:00
E. Guadalajara Arena
Ring
Men's 91kg-Heavy
Quarterfinals Bout 35
CUB PERO Lenier Eunice  
CAN COUTURE Steven  
Official
BP
16:58
Basque Pelota Comp.
Trinkete
Men's Trinkete Paleta Leather
Preliminary Pool A Match 5
CUB FERNANDE.. / JARDINES..  
URU BALDIZAN.. / DUFAU G  
Official
WP
17:00
Scotiabank Aquatics Men's Preliminary
Group A Match 7
COL COLOMBIA  
CUB CUBA  
Official
BP
17:03
Session 4
Basque Pelota Comp.
36m
Men's 36 metre Paleta Leather
Preliminary Pool A Match 5
CUB FERNANDE.. / PEREZ A  
VEN BORRAJO .. / REYES G  
Official
RA
17:15
Roller Skating Track
Men's Free Program

Short Program
CUB CURBELO Daniel  
Official
RA
18:00
Roller Skating Track
Women's Free Program

Short Program
CUB GONZALEZ Jessica  
Official
BX
18:15
E. Guadalajara Arena
Ring
Men's Bantam 56kg
Quarterfinals Bout 40
CUB ALVAREZ Lazaro Jorge  
DOM SALAZAR ESTEVEZ Luis D.  
Official
WR
18:24
CODE II Sports C. Men's Freestyle 66 kg
Finals Bout 31
CUB LOPEZ Livan  
PUR SOTO Pedro  
Official
WR
18:40
CODE II Sports C. Men's Freestyle 84 kg
Finals Bout 34
CUB ARENCIBIA Humberto Daniel  
USA HERBERT Jacob John  
Official
WR
18:48
CODE II Sports C. Men's Freestyle 120 kg
Repechage Bronze Bout 35
ECU DELGADO Carlos Julio  
CUB RODRIGUEZ Disney  
Official
BX
19:45
E. Guadalajara Arena
Ring
Men's 75kg-Middle
Quarterfinals Bout 46
CUB CORREA Emilio  
BRA DA COSTA David  
Official
BP
20:00
Basque Pelota Comp.
30m
Men's 30 metre Paleta Rubber
Preliminary Pool B Match 11
CUB FIFFE JN / TORREBLA..  
URU COMESAÑA.. / LANCELLO..  
Official




Related Info
Results
PDF Files

Results
Other pages