Home  |  Schedule  |  Medals  |  Entries  |  Records  |  Countries
         + Official Communications    + PDF Service    + Venues   Games Services   Sports
All Sports
All Sports
Schedule / October
15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
Medal Standings
NOC Results by Day
 -  Guatemala
Sunday, 23 October

Start Time Location Event Participants Status Info
TR
8:10
API - Terminal Women's
GUA SCHOENFELD B. Marleny  
Official
TR
8:10
API - Terminal Women's
GUA SCHOENFELD B. Daniela  
Official
AT
8:30
Race Walk Circuit Women's 20km Walk
Final
GUA FRANCO Jamy Amarilis  
Official
AT
8:30
Race Walk Circuit Women's 20km Walk
Final
GUA ORTIZ Mirna Sucely  
Official
EQ
10:00
Hipica Club Eventing Individual
2nd Horse Inspection
GUA SUEIRAS Carlos Gonzalo  
Official
EQ
10:00
Hipica Club Eventing Individual
2nd Horse Inspection
GUA ALDANA Rigoberto  
Official
EQ
10:00
Hipica Club Eventing Individual
2nd Horse Inspection
GUA SANZ-AGERO Rita Isabel  
Official
WR
10:16
CODE II Sports C. Men's Freestyle 55 kg
Quarterfinals Bout 3
DOM RAMIREZ BELTRE Juan Rubelin  
GUA ORANTES Luis  
Official
AT
10:40
Race Walk Circuit Men's 20km Walk
Final
GUA BARRONDO Erick Bernabe  
Official
AT
10:40
Race Walk Circuit Men's 20km Walk
Final
GUA PAAU Anibal Eduardo  
Official
BP
11:02
Session 5
Basque Pelota Comp.
30m
Men's 30 metre Paleta Rubber
Preliminary Pool A Match 9
NCA BUSTILLO.. / BUSTILLO..  
GUA BLAS E / BLAS JD  
Official
TR
11:05
API - Terminal Men's
GUA VERGARA Gerardo  
Official
TR
11:05
API - Terminal Men's
GUA FLORES Fabian  
Official
EQ
12:00
Hipica Club Eventing Individual
Jumping
GUA SUEIRAS Carlos Gonzalo  
Official
EQ
12:00
Hipica Club Eventing Individual
Jumping
GUA ALDANA Rigoberto  
Official
EQ
12:00
Hipica Club Eventing Individual
Jumping
GUA SANZ-AGERO Rita Isabel  
Official
EQ
12:00
Hipica Club Eventing Team
Jumping
GUA GUATEMALA  
Official
SA
13:31
Vallarta Yacht Club
B
Laser
Race 11
GUA MAEGLI Juan Ignacio  
Official
SA
14:40
Vallarta Yacht Club
B
Hobie 16
Race 11
GUA GUATEMALA  
Official
EQ
15:30
Hipica Club Eventing Individual
Final Jumping
GUA ALDANA Rigoberto  
Official
BX
15:45
E. Guadalajara Arena
Ring
Men's Light Welter -64kg
Quarterfinals Bout 34
CUB IGLESIAS Roniel  
GUA VIRULA Jose Maria  
Official
AT
16:00
Pan Am Marathon Circuit Women's Marathon
Final
GUA CRUZ Dina Judith  
Official
WL
16:00
Weightlifting Forum Men's 62 kg
Group A
GUA PEC Welinton  
Official
WL
16:00
Weightlifting Forum Men's 62 kg
Group A
GUA HERNANDEZ Alex Francisco  
Official
WR
18:00
CODE II Sports C. Men's Freestyle 55 kg
Repechage Bronze Bout 27
GUA ORANTES Luis  
ECU VALVERDE Juan Carlos  
Official




Related Info
Results
PDF Files

Results
Other pages