Home  |  Schedule  |  Medals  |  Entries  |  Records  |  Countries
         + Official Communications    + PDF Service    + Venues   Games Services   Sports
All Sports
All Sports
Schedule / October
15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
Medal Standings
NOC Results by Day
Monday, 24 October

Start Time Location Event Participants Status Info
BO
10:00
Tapatío Bowling Men´s Doubles
Final Block 1
DOM DOMINICAN REPUBLIC  
Official
BO
10:00
Tapatío Bowling Women´s Doubles
Final Block 1
DOM DOMINICAN REPUBLIC  
Official
WR
10:24
CODE II Sports C. Men's Freestyle 60 kg
Quarterfinals Bout 41
DOM GARCIA SANCHEZ Gabriel  
PUR GOMEZ Franklin  
Official
FE
11:50
Revolución Gym Women's Individual Foil
Round of Poules Pool 3
DOM NUÑEZ Carmen  
Official
EQ
12:00
Guada. Country Club Individual Jumping
1st Horse Inspection
DOM FLORENTINO ROCA Hector  
Official
WL
12:00
Weightlifting Forum Women's 53 kg
Group A
DOM REYES Yineisy Paola  
Official
WL
12:00
Weightlifting Forum Women's 53 kg
Group A
DOM CONTRERAS Yuderquis M.  
Official
BX
14:00
E. Guadalajara Arena
Ring
Men's 52kg-Fly
Quarterfinals Bout 50
DOM AGUERO ARIAS Dagoberto  
GUA VALENZUELA Eddie  
Official
WL
14:00
Weightlifting Forum Men's 69 kg
Group A
DOM PEÑA MEJIA Juan Jesus  
Official
FE
14:30
Revolución Gym Women's Individual Foil
Round of 16
CAN GOLDIE Alanna  
DOM NUÑEZ Carmen  
Official
BX
15:00
E. Guadalajara Arena
Ring
Men's +91kg-Super Heavy
Quarterfinals Bout 54
DOM CABRERA Cristian Joel  
ECU PEREA Ytalo Antonio  
Official
AT
15:36
Telmex Athletics Stm Men's 100m
Round 1 Heat 4/5
DOM RAFAEL JORGE Carlos  
Official
AT
15:58
Telmex Athletics Stm Women's 400m Hurdles
Round 1 Heat 2/2
DOM OSANA VALERIO Yolanda  
Official
GA
16:00
Nissan Gymnastics C. Women's Qualification & Team Final
Subdivision 2 Rotation 1
DOM DOMINICAN REPUBLIC  
Official
GA
16:20
Nissan Gymnastics C. Women's Qualification & Team Final
Subdivision 2 Rotation 2
DOM DOMINICAN REPUBLIC  
Official
GA
16:40
Nissan Gymnastics C. Women's Qualification & Team Final
Subdivision 2 Rotation 3
DOM DOMINICAN REPUBLIC  
Official
GA
17:00
Nissan Gymnastics C. Women's Qualification & Team Final
Subdivision 2 Rotation 4
DOM DOMINICAN REPUBLIC  
Official
GA
17:20
Nissan Gymnastics C. Women's Qualification & Team Final
Subdivision 2 Rotation 5
DOM DOMINICAN REPUBLIC  
Official
AT
17:30
Telmex Athletics Stm Women's 100m
Semifinal 1/3
DOM CHALAS FRIAS Fany Santa  
Official
HB
17:30
San Rafael Gymnasium Men's Bronce Medal
Match 19
DOM DOMINICAN REPUBLIC  
CHI CHILE  
Official
AT
17:37
Telmex Athletics Stm Women's 100m
Semifinal 2/3
DOM SANCHEZ HICHEZ Mariely  
Official
AT
17:50
Telmex Athletics Stm Men's 100m
Semifinal 1/2
DOM RAFAEL JORGE Carlos  
Official
WR
18:16
CODE II Sports C. Men's Freestyle 60 kg
Repechage Bronze Bout 64
DOM GARCIA SANCHEZ Gabriel  
CUB BONNE Yowlys  
Official
BX
20:15
E. Guadalajara Arena
Ring
Men's 81kg-Light Heavy
Quarterfinals Bout 67
BRA FLORENTINO Yamaguchi  
DOM VARELA ALVAREZ Felix M.  
Official




Related Info
Results
PDF Files

Results
Other pages