Home  |  Schedule  |  Medals  |  Entries  |  Records  |  Countries
         + Official Communications    + PDF Service    + Venues   Games Services   Sports
All Sports
All Sports
Schedule / October
15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
Medal Standings
NOC Results by Day
 -  Colombia
Tuesday, 25 October

Start Time Location Event Participants Status Info
BO
10:00
Tapatío Bowling Men´s Doubles
Final Block 2
COL COLOMBIA  
Official
BO
10:00
Tapatío Bowling Women´s Doubles
Final Block 2
COL COLOMBIA  
Official
EQ
12:00
Guada. Country Club Individual Jumping
Training Competition
Official
GA
13:00
Nissan Gymnastics C. Men's Qualification & Team Final
Subdivision 1 Rotation 1
COL COLOMBIA  
Official
GA
13:20
Nissan Gymnastics C. Men's Qualification & Team Final
Subdivision 1 Rotation 2
COL COLOMBIA  
Official
GA
13:40
Nissan Gymnastics C. Men's Qualification & Team Final
Subdivision 1 Rotation 3
COL COLOMBIA  
Official
GA
14:00
Nissan Gymnastics C. Men's Qualification & Team Final
Subdivision 1 Rotation 4
COL COLOMBIA  
Official
WL
14:00
Weightlifting Forum Women's 63 kg
Group A
COL PALOMEQUE Nisida Esther  
Official
GA
14:20
Nissan Gymnastics C. Men's Qualification & Team Final
Subdivision 1 Rotation 5
COL COLOMBIA  
Official
GA
14:40
Nissan Gymnastics C. Men's Qualification & Team Final
Subdivision 1 Rotation 6
COL COLOMBIA  
Official
AT
15:05
Telmex Athletics Stm Men's Shot Put
Final
COL MORENO Edder Cesar  
Official
WP
15:45
Scotiabank Aquatics Men's Preliminary
Group A Match 22
CAN CANADA  
COL COLOMBIA  
Official
AT
15:50
Telmex Athletics Stm Women's 100m Hurdles
Semifinal 1/2
COL MERLANO Briggitte Maria  
Official
AT
15:57
Telmex Athletics Stm Women's 100m Hurdles
Semifinal 2/2
COL FLORES Lina Marcela  
Official
WL
16:00
Weightlifting Forum Men's 85 kg
Group A
COL ANDICA Carlos Hernan  
Official
AT
16:15
Telmex Athletics Stm Women's 400m
Semifinal 1/2
COL GONZALEZ Norma  
Official
AT
16:22
Telmex Athletics Stm Women's 400m
Semifinal 2/2
COL PADILLA Yenifer  
Official
AT
16:52
Telmex Athletics Stm Men's 400m
Semifinal 2/3
COL MOSQUERA Geiner Alonso  
Official
AT
17:15
Telmex Athletics Stm Women's 800m
Final
COL GARCIA Rosibel  
Official
BK
17:30
CODE Alcalde Women's Bronze Medal
Match 17
BRA BRAZIL  
COL COLOMBIA  
Official
AT
17:40
Telmex Athletics Stm Women's 100m
Final
COL HINESTROZA Yomara  
Official
AT
18:20
Telmex Athletics Stm Men's 100m
Final
COL GOMEZ Alvaro Jose  
Official
FB
20:00
Omnilife Stadium Women Semifinal
Match 14
COL COLOMBIA  
CAN CANADA  
Official
BX
21:45
E. Guadalajara Arena
Ring
Women's 51kg
Semifinals Bout 79
COL VALENCIA Ingrit L.  
VEN MAGLIOCCO Karlha Francesca  
Official




Related Info
Results
PDF Files

Results
Other pages