Home  |  Schedule  |  Medals  |  Entries  |  Records  |  Countries
         + Official Communications    + PDF Service    + Venues   Games Services   Sports
All Sports
All Sports
Schedule / October
15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
Medal Standings
NOC Results by Day
 -  Venezuela
Tuesday, 25 October

Start Time Location Event Participants Status Info
FE
9:00
Revolución Gym Men's Individual Foil
Round of Poules Pool 1
VEN LEAL Antonio  
Official
FE
9:00
Revolución Gym Men's Individual Foil
Round of Poules Pool 3
VEN RODRIGUEZ Carlos  
Official
WP
9:45
Scotiabank Aquatics Women's Preliminary
Group A Match 18
BRA BRAZIL  
VEN VENEZUELA  
Official
BB
10:00
Pan Am Baseball Stm Men Position 5º-6º
Game 16
DOM DOMINICAN REPUBLIC  
VEN VENEZUELA  
Official
BO
10:00
Tapatío Bowling Men´s Doubles
Final Block 2
VEN VENEZUELA  
Official
BO
10:00
Tapatío Bowling Women´s Doubles
Final Block 2
VEN VENEZUELA  
Official
BP
10:04
Session 3
Basque Pelota Comp.
36m
Men's 36 metre Mano Singles
Final Group Pool A Match 6
VEN URCELAY Iker  
USA HUARTE Roberto  
Official
FE
11:30
Revolución Gym Men's Individual Foil
Round of 16
VEN RODRIGUEZ Carlos  
VEN LEAL Antonio  
Official
BP
11:37
Basque Pelota Comp.
Trinkete
Men's Trinkete Paleta Rubber
Preliminary Pool A Match 10
CHI DE ORTE .. / ROMERO E..  
VEN PIÑA JM / ZARRAGA ..  
Official
FE
11:50
Revolución Gym Women's Individual Sabre
Round of Poules Pool 1
VEN BENITEZ Alejandra  
Official
FE
11:50
Revolución Gym Women's Individual Sabre
Round of Poules Pool 2
VEN CONTRERAS Patricia  
Official
EQ
12:00
Guada. Country Club Individual Jumping
Training Competition
Official
WL
12:00
Weightlifting Forum Men's 77 kg
Group A
VEN OCANDO Jose  
Official
FE
12:20
Revolución Gym Men's Individual Foil
Quarterfinals
CAN PRYMACK Anthony  
VEN LEAL Antonio  
Official
GA
13:00
Nissan Gymnastics C. Men's Qualification & Team Final
Subdivision 1 Rotation 1
VEN VENEZUELA  
Official
AT
13:07
Telmex Athletics Stm Men's 110m Hurdles Decathlon 6
Heat 2/2
VEN JARAMILLO Geormi  
Official
FE
13:10
Revolución Gym Women's Individual Sabre
Round of 16
VEN CONTRERAS Patricia  
PUR MERCADO Melanie  
Official
AT
13:20
Telmex Athletics Stm Women's 100m Hurdles Heptathlon 1
Heat 1/2
VEN GONZALEZ Gullercy  
Official
AT
13:20
Telmex Athletics Stm Women's 100m Hurdles Heptathlon 1
Heat 1/2
VEN RIVAS Thaimara  
Official
GA
13:20
Nissan Gymnastics C. Men's Qualification & Team Final
Subdivision 1 Rotation 2
VEN VENEZUELA  
Official
FE
13:25
Revolución Gym Women's Individual Sabre
Round of 16
MEX GONZALEZ Ursula  
VEN BENITEZ Alejandra  
Official
AT
13:35
Telmex Athletics Stm Men's Discus Throw Decathlon 7
VEN JARAMILLO Geormi  
Official
GA
13:40
Nissan Gymnastics C. Men's Qualification & Team Final
Subdivision 1 Rotation 3
VEN VENEZUELA  
Official
FE
13:50
Revolución Gym Women's Individual Sabre
Quarterfinals
ARG PEREZ MAURICE Maria  
VEN BENITEZ Alejandra  
Official
AT
14:00
Telmex Athletics Stm Women's High Jump Heptathlon 2
VEN GONZALEZ Gullercy  
Official
AT
14:00
Telmex Athletics Stm Women's High Jump Heptathlon 2
VEN RIVAS Thaimara  
Official
GA
14:00
Nissan Gymnastics C. Men's Qualification & Team Final
Subdivision 1 Rotation 4
VEN VENEZUELA  
Official
BP
14:00
Basque Pelota Comp.
30m
Women's 30 metre Frontenis
Preliminary Pool A Match 10
VEN DIAZ RV / TORO P  
CHI BOZZO NA / SALGADO ..  
Official
GA
14:20
Nissan Gymnastics C. Men's Qualification & Team Final
Subdivision 1 Rotation 5
VEN VENEZUELA  
Official
GA
14:40
Nissan Gymnastics C. Men's Qualification & Team Final
Subdivision 1 Rotation 6
VEN VENEZUELA  
Official
AT
14:55
Telmex Athletics Stm Men's Pole Vault Decathlon 8
VEN JARAMILLO Geormi  
Official
VO
15:00
Volleyball Complex Men Preliminary
Group A Match 6
CUB CUBA  
VEN VENEZUELA  
Official
AT
16:40
Telmex Athletics Stm Women's Shot Put Heptathlon 3
VEN GONZALEZ Gullercy  
Official
AT
16:40
Telmex Athletics Stm Women's Shot Put Heptathlon 3
VEN RIVAS Thaimara  
Official
AT
16:45
Telmex Athletics Stm Men's 400m
Semifinal 1/3
VEN AGUILAR Alberto  
Official
AT
16:59
Telmex Athletics Stm Men's 400m
Semifinal 3/3
VEN LONGART Omar  
Official
WP
17:00
Scotiabank Aquatics Men's Preliminary
Group B Match 23
VEN VENEZUELA  
BRA BRAZIL  
Official
AT
17:05
Telmex Athletics Stm Men's Long Jump
Final
VEN CASTILLO Victor  
Official
BP
17:06
Session 4
Basque Pelota Comp.
36m
Men's 36 metre Paleta Leather
Preliminary Pool A Match 9
VEN BORRAJO .. / REYES G  
MEX LEDESMA .. / MENDIBUR..  
Official
AT
17:20
Telmex Athletics Stm Men's Javelin Throw Decathlon 9
VEN JARAMILLO Geormi  
Official
AT
18:00
Telmex Athletics Stm Women's 200m Heptathlon 4
Heat 1/2
VEN GONZALEZ Gullercy  
Official
AT
18:00
Telmex Athletics Stm Women's 200m Heptathlon 4
Heat 1/2
VEN RIVAS Thaimara  
Official
AT
18:40
Telmex Athletics Stm Men's 1500m Decathlon 10
VEN JARAMILLO Geormi  
Official
FE
19:20
Revolución Gym Men's Individual Foil
Semifinals
VEN LEAL Antonio  
CHI ALVEAR Felipe  
Official
BX
19:30
E. Guadalajara Arena
Ring
Men's Bantam 56kg
Semifinals Bout 70
VEN RODRIGUEZ Angel Jose  
CUB ALVAREZ Lazaro Jorge  
Official
FE
19:55
Revolución Gym Women's Individual Sabre
Semifinals
PAN GRENCH Eileen  
VEN BENITEZ Alejandra  
Official
BX
20:00
E. Guadalajara Arena
Ring
Men's Light Welter -64kg
Semifinals Bout 72
VEN HERNANDEZ Yoelvis Jesus  
BAH KNOWLES Valentino S.  
Official
BP
20:07
Basque Pelota Comp.
30m
Men's 30 metre Paleta Rubber
Preliminary Pool B Match 19
URU COMESAÑA.. / LANCELLO..  
VEN CASELLAS.. / VERA J  
Official
BX
20:30
E. Guadalajara Arena
Ring
Men's 75kg-Middle
Semifinals Bout 74
VEN RODRIGUEZ Juan Carlos  
ECU CORTEZ Jaime Jorge  
Official
FE
20:30
Revolución Gym Women's Individual Sabre
Gold Medal
USA ZAGUNIS Mariel  
VEN BENITEZ Alejandra  
Official
BX
21:45
E. Guadalajara Arena
Ring
Women's 51kg
Semifinals Bout 79
COL VALENCIA Ingrit L.  
VEN MAGLIOCCO Karlha Francesca  
Official




Related Info
Results
PDF Files

Results
Other pages