Home  |  Schedule  |  Medals  |  Entries  |  Records  |  Countries
         + Official Communications    + PDF Service    + Venues   Games Services   Sports
All Sports
All Sports
Schedule / October
15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
Medal Standings
NOC Results by Day
Friday, 28 October

Start Time Location Event Participants Status Info
KT
10:00
San Rafael Gymnasium
Tatami 1
Men's Under 84kg
Preliminaries Contest 31
DOM PEREZ Jorge Junior  
ESA PAZ Jose Hector  
Official
KT
10:22
San Rafael Gymnasium
Tatami 1
Men's Under 84kg
Preliminaries Contest 35
DOM PEREZ Jorge Junior  
PER ASSERETO Edwin L  
Official
KT
10:44
San Rafael Gymnasium
Tatami 1
Men's Under 84kg
Preliminaries Contest 39
DOM PEREZ Jorge Junior  
VEN HERRERA Cesar  
Official
KT
11:17
San Rafael Gymnasium
Tatami 1
Men's Under 60kg
Preliminaries Contest 43
BRA BROSE Douglas  
DOM SOSA Norberto J C  
Official
KT
11:50
San Rafael Gymnasium
Tatami 1
Men's Under 60kg
Preliminaries Contest 49
DOM SOSA Norberto J C  
MEX ARAUJO Manuel F  
Official
KT
12:12
San Rafael Gymnasium
Tatami 1
Men's Under 60kg
Preliminaries Contest 53
DOM SOSA Norberto J C  
PER LAZO Dennis A  
Official
KT
12:34
San Rafael Gymnasium
Tatami 1
Women's Under 68kg
Preliminaries Contest 55
MEX LIRA Yadira  
DOM SIERRA Jhoanni  
Official
BK
13:00
CODE Alcalde Men's Preliminary Round
Group B Match 10
DOM DOMINICAN REPUBLIC  
BRA BRAZIL  
Official
KT
13:01
San Rafael Gymnasium
Tatami 1
Women's Under 68kg
Preliminaries Contest 61
DOM SIERRA Jhoanni  
USA MURPHY Cheryl K  
Official
KT
13:19
San Rafael Gymnasium
Tatami 1
Women's Under 68kg
Preliminaries Contest 65
DOM SIERRA Jhoanni  
VEN GUILLEN Yoly  
Official
FE
13:20
Revolución Gym Women's Team Sabre
Quarterfinals
DOM DOMINICAN REPUBLIC  
ARG ARGENTINA  
Official
KT
13:46
San Rafael Gymnasium
Tatami 2
Women's Under 50kg
Preliminaries Contest 70
DOM VILLANUEVA Ana J  
VEN CAMACARO Dougmay  
Official
KT
13:55
San Rafael Gymnasium
Tatami 2
Women's Under 50kg
Preliminaries Contest 72
MEX CONTRERAS Laura S  
DOM VILLANUEVA Ana J  
Official
KT
14:22
San Rafael Gymnasium
Tatami 2
Women's Under 50kg
Preliminaries Contest 78
GUA GONZALEZ Cheili C  
DOM VILLANUEVA Ana J  
Official
FE
14:50
Revolución Gym Women's Team Sabre
Semifinals
USA UNITED STATES  
DOM DOMINICAN REPUBLIC  
Official
KT
16:00
San Rafael Gymnasium
Tatami 2
Men's Under 84kg
Semifinal Contest 80
DOM PEREZ Jorge Junior  
MEX MORALES Homero  
Official
FE
16:10
Revolución Gym Women's Team Sabre
Bronze Medal
DOM DOMINICAN REPUBLIC  
VEN VENEZUELA  
Official
KT
16:15
San Rafael Gymnasium
Tatami 1
Men's Under 60kg
Semifinal Contest 81
DOM SOSA Norberto J C  
CHI SOFFIA Miguel E  
Official
KT
16:45
San Rafael Gymnasium
Tatami 2
Women's Under 50kg
Semifinal Contest 86
BRA CANDIDO Jessica  
DOM VILLANUEVA Ana J  
Official
AT
16:50
Telmex Athletics Stm Women's Triple Jump
Final
DOM JOSE TIMA Ana Lucia  
Official
KT
17:15
San Rafael Gymnasium
Tatami 1
Men's Under 84kg
Final Contest 87
VEN HERRERA Cesar  
DOM PEREZ Jorge Junior  
Official
KT
17:25
San Rafael Gymnasium
Tatami 2
Men's Under 60kg
Final Contest 88
DOM SOSA Norberto J C  
COL RENDON Andres F  
Official
KT
17:50
San Rafael Gymnasium
Tatami 1
Women's Under 50kg
Final Contest 89
CHI BRUNA Gabriela A  
DOM VILLANUEVA Ana J  
Official
AT
18:25
Telmex Athletics Stm Women's 4x400m Relay
Final
DOM DOMINICAN REPUBLIC  
Official
AT
18:50
Telmex Athletics Stm Men's 4x400m Relay
Final
DOM DOMINICAN REPUBLIC  
Official
BX
21:00
E. Guadalajara Arena
Ring
Women's 75kg
Final Bout Bout 99
DOM GUILLEN BENITEZ Yenebier A.  
CAN SPENCER Mary Elizabeth  
Official




Related Info
Results
PDF Files

Results
Other pages